שר האוצר בצלאל סמוטריץ'
שר האוצר בצלאל סמוטריץ'צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) התייחס אמש (מוצאי שבת) בתוכנית 'פגוש את העיתונות' למאבקים שהוביל כדי להביא להפלתה של הממשלה הקודמת והודה: "טעיתי, היה לי חלק בהסלמת השיח ואני מתנצל".

שר האוצר סמוטריץ' התייחס במסגרת ראיון שהעניק לבן כספית ועמית סגל למאבקיו מהאופוזיציה כנגד ממשלת בנט-לפיד, זאת לאחר שכספית הטיח בו את השתלחויותיו כנגד מפלגת 'ימינה' ומי שעמד בראשה כרה"מ, נפתלי בנט. 

"טעיתי, היה לי חלק בהסלמת השיח ואני מתנצל, אני אחרת אחרי השבעה באוקטובר", הסביר השר סמוטריץ'. השר התייחס בין היתר לדבריו כנגד מפלגת ימינה, כאשר אמר "מי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית הכנסת. הדבר הכי לגיטימי בעולם, מי ששיקר והונה וגנב קולות, מי שמכר את המדינה לתנועה האסלאמית ועכשיו הולך לעשות אותו דבר עם תומכי הטרור ברשימה המשותפת בהחלט לא ראוי".

"אנשים שהפנו עורף לציבור אמורים להרגיש לא ראויים בציבור". עם זאת, הבהיר אז סמוטריץ' כי אין להרחיק אותם מבית הכנסת אלא טען שזו "התוצאה הטבעית". 

כמו כן, בראיון אמש ב'פגוש את העיתונות', הבהיר השר כי חל בו שינוי מהותי בשבעה באוקטובר, וכי הוא מתנצל על הדברים הללו שיצאו מפיו. "אני רוצה לומר שניהלתי מאבק נחוש מאוד בממשלה הקודמת, ובחלק מהדברים טעיתי", הודה. "זה חלק מהפקת הלקחים שלי, גם לי היה חלק בהסלמת השיח. יש אמירות שאמרתי ולא הייתי צריך לומר, כי אני אחרת מלפני ה-7 באוקטובר. סמוטריץ' של אחרי הוא לא זהה בהשקפותיו, הוא ינהל מחלוקות באופן אחר יפגע פחות ויעליב פחות".