החתימה על ההסכם
החתימה על ההסכםצילום: דוברות ההסתדרות

שר החוץ אלי כהן השתתף היום (ראשון) בטקס החתימה על מסמך העקרונות המסיים את סכסוך העבודה של עובדי משרד החוץ.

המסמך החדש מביא לתיקון עיוותי העסקה ועיוותי שכר שהיו במשרד החוץ למעלה מעשור, ומתגמל את עובדי המשרד על שירות במדינות קשות שירות ומאתגרות מבחינה ביטחונית, כמו גם על שליטה בשפות חיוניות.

יחד עם כהן חתמו על המסמך יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד, נציב שירות המדינה, נציג הממונה על השכר במשרד האוצר ויו״ר ועד העובדים יאיר פרומר.

"עם כניסתי למשרד החוץ הגדרתי את פתרון סכסוך העבודה במשרד כיעד מרכזי. החודשים האחרונים, בהם הוכיחו עובדי משרד החוץ שוב ושוב את החשיבות של פעילותם למאמץ המלחמתי ולביטחון מדינת ישראל, הבהירו את חשיבות שירות החוץ לחוסן הלאומי", אמר השר כהן.

הוא הוסיף, "לאחר שנים של הזנחה של משרד החוץ, הצלחנו להביא בשורה לעובדי המשרד ולאזרחי המדינה. מסמך ההבנות החדש יאפשר למשרד החוץ להמשיך ולבצע את המשימות החיוניות לביטחון המדינה ולקדם את יחסי החוץ של ישראל".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר כי "עובדי משרד החוץ פועלים בשגרה ובחירום למען מדינת ישראל בזירה הבין לאומית. במיוחד בימים אלה, העובדים המסורים הללו מהווים את החזית המדינית וחזית ההסברה שלנו בארץ ובחו"ל, ויוצרים שיתופי פעולה חוצי מדינות שתומכים בחוסן הלאומי, ונלחמים למען האמת של ישראל בכל רחבי העולם". 

"היום ברור מתמיד שחייבים לדאוג לחיזוק שירות החוץ, ולכן אנחנו שמים קץ לסכסוך עבודה של חמש שנים, בעבודה משותפת של הסתדרות עובדי המדינה עם משרדי החוץ והאוצר, יחד עם הועד. נמשיך לחזק את המגזר הציבורי שחיוני למען כל אזרחי מדינת ישראל", דברי בר-דוד.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' סיכם: "עובדי משרד החוץ עושים עבודה חשובה בזירה הבינלאומית, בפרט בתקופה זו ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות להוביל את משרד האוצר בעת בה מצאנו פתרונות והושגו הבנות שמביאות קץ לסכסוך העבודה המתמשך במשרד החוץ ונושאים שהיו במחלוקת שנים רבות. ההסכם יאפשר לאנשי משרד החוץ לעשות את עבודתם נאמנה ולקדם את מדינת ישראל מתוך עמידה על העקרונות והאמיתות של מדינת ישראל. כפי שסגרנו הסכמי שכר עם הגופים הגדולים במשק, דאגנו גם לעובדי משרד החוץ. המדיניות שלי היא להשיג הסכמים שייטיבו עם העובדים ועם כלכלת ישראל. כך פעלנו וכך נפעל הלאה".