הנשיא הרצוג עם עובדי בית החולים רמב"ם
הנשיא הרצוג עם עובדי בית החולים רמב"םצילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו היום (ראשון) במרכז הרפואי רמב״ם בחיפה.

עם הגעתם קיבלו תדרוך מעמיק מפי מנהל רמב"ם, פרופ' מיקי הלברטל, על פעילות בית החולים מפרוץ המלחמה ועד כה, בדגש על מגוון הטיפולים הנרחב שניתן למטופלים השונים.

בהמשך, נפגש הנשיא עם משפחותיהם של חיילים פצועים מזירת הצפון שמאושפזים ברמב"ם. לאחר מכן פגש הרצג את עובדי בית החולים. הוא לשמוע על תחושותיהם בתקופה המאתגרת שאנו מצויים בה. העובדים העלו בפני הנשיא את הצורך שלא לחזור לשיח המפלג שהיה בעם לפני אירועי ה-7 באוקטובר, ומצד שני העלו על נס את מרקם החיים המשותפים בין יהודים לערבים ברמב"ם.

"אני רוצה לומר לכם בשם עם שלם תודה, אני מודה לכל מערכת הבריאות, שמראה פה יכולות מדהימות, מול אתגר שלא הכרנו אותו. אתם עוגן להרבה מאוד אנשים בכל הארץ, אבל אתם בעיקר העוגן של הצפון, וזה ניכר גם במפגש עם המשפחות של החיילים הפצועים שביקרנו עכשיו, מפגש מאוד מחזק שבו אפשר לראות את הערכתם למקום הזה", אמר הרצוג לעובדי בית החולים.

הוא הוסיף "אני מאמין בצורה בלתי מתפשרת בסיפור הישראלי, אני מאמין באור הגנוז שיש בחברה שלנו, אנחנו רואים את זה לצערנו בתקופה הקשה הזו. אנחנו רואים דברים קשים מאוד, אנחנו פוקדים בתי חטופים ובתי פצועים, אנחנו מבקרים מפונים ועדים לכאב עמוק מאוד, אבל אנחנו גם רואים כוח ישראלי עצום שאני קורא לו 'אור גנוז'. אני מצדיע לכם ומאחל שנחזור לימי שגרה".