גבי נעמן, ראש מועצת שלומי, מדבר בגילוי לב בראיון לערוץ 7 על החשש הגדול ביותר שלו ושל חבריו העומדים בראש יישובי קו העימות בצפון.

"כל ראשי יישובי קו העימות, בלי יוצא מן הכלל, מדברים על חשש ממנהרות חודרות שמגיעות ליישובים הסמוכים לגדר בצפון הארץ. העלינו את החשש בפני אלוף פיקוד הצפון והוא לא הכחיש ולא אישר. מבחינתנו המשמעות היא שיש מנהרות. צה"ל צריך להיכנס לדרום לבנון, לחפש את המנהרות ולאטום אותן", דורש נעמן. 

הוא מזהיר כי "כל עוד מבקשים להסתמך על הסכמים בינלאומיים נמצא את עצמנו כמו בדרום, במלחמת התשה בעשור הקרוב, ובמהלכו צה"ל יהיה חייב להיכנס ולהשמיד את חיזבאללה. אסור לסכן את חיי התושבים והם לא יחזרו לשלומי, אם לא ידעו שהם מגיעים למקום בטוח". 

"ראינו מה קרה בעזה שנכנסו ומצאו שם עיר תחתית. זה מה שקורה גם בלבנון. אנחנו מאמינים לחיזבאללה שיש מנהרות ושהוא מתכוון לתקוף אותנו. צה"ל וממשלת ישראל חייבים לנו את הביטחון, אם לא יהיה ביטחון, לא נחזור לשלומי ולא נחזור לצפון בכלל. אם לא נתעקש עלול להיות מחדל גדול כפי שהיה דרום גם באזורנו".

מבחינתו יש גיבוי של התושבים לכל פעולה צבאית ולכל משך זמן שדרוש עבורה. "אנחנו חוששים, אנחנו מפחדים, אנחנו שלושה חודשים מחוץ לבתים. יש לנו אורך רוח וזמן להמשיך גם אם צריך עוד חצי שנה".

הדרישה הבינלאומית למצוא דרך דיפלומטית לפתור את המצב בגבול הצפון מדאיגה את נעמן. "אני חושש מאוד מהלחץ האמריקאי ומלחץ של העולם שידאגו לאיזה הסכם מבוים ולמעשה נמצאת עצמנו בעשר שנים הקרובות במלחמת התשה עם עזיבה המונית של יישובי הצפון. אסור שזה יקרה. אסור לראש ממשלת ישראל לוותר על ההזדמנות שנפלה לידיו לפגוע בחיזבאללה, שהוא תוקפני ומסוכן הרבה יותר מחמאס. אם מחסלים את חמאס צריך לנצל את ההזדמנות לטפל גם בחיזבאללה כדי שיהיה שקט בארץ".

בעוד הבחירות לרשויות המקומיות עתידות להתקיים ב-27 בפברואר בשלומי וביישובי המפונים טרם נקבע מועדן. "אנחנו לא נשתתף בבחירות בפברואר והמשמעות היא כנראה שצה"ל והמדינה מכינים את החודשיים האלה להליך מלחמתי חשוב מעין כמוהו למדינת ישראל לא רק ליישובי הצפון. אני מקווה שאני לא טועה".

בינתיים הוא ממשיך לדאוג לתושבים שפונו וגם לאלה שלא עזבו. "רוב התושבים נמצאים בירושלים, חיפה, טבריה ובשאר חלקי הארץ. בסך הכול 600 תושבים מתוך כ-9,000 נמצאים בעיר וזו מלחמה. אין יום שלא שומעים אזעקות, יורים טילים, כטב"מים שמיורטים. זו השגרה".