דבריו של שר הביטחון יואב גלנטאלעד מלכה, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט אמר בתום הערכת מצב מיוחדת הערב (שני) בנושא תהליך החזרת ישובי העוטף כי בקרוב תחל החזרה הדרגתית של התושבים.

בהערכת המצב השתתפו: שר התיירות חיים כץ, מנכ״ל משרד הביטחון אלוף (מיל׳) אייל זמיר, מפקד פקע״ר אלוף רפי מילוא, רמ״ט מנהלת תקומה, אגאי יחזקאל, יו״ר השלטון המקומי חיים ביבס, יו״ר השלטון האזורי שי חג׳ג׳, ראש מועצת חוף אשקלון איתמר רביבו, מ״מ ראש מועצת שער הנגב יוסי קרן ונציגי משרד ממשלה.

לפני כן, קיים השר סיור ברחבי הקיבוץ ועמד על מוכנות המקום להחזרת תושבים מבחינה ביטחונית ואזרחית. שר הביטחון שוחח עם חברי כיתת הכוננות על פעילותם.

שר הביטחון יואב גלנט אמר כי "חזרתי כעת מתוך רצועת עזה, פגשתי את הלוחמים. הם נלחמים עם פניהם אל האויב ובגבם יישובי עוטף עזה. הם יודעים את משימתם, הם מבצעים אותה מצוין על מנת שכאן, בעוטף עזה החיים יחזרו למסלולם".

עוד אמר: "לפי המלצת צה"ל ומערכת הביטחון, אנחנו נחזיר בקרוב את היישובים שנמצאים בטווח של ארבעה ועד שבעה ק"מ בצפון העוטף אל בתיהם".

"מנהלת תקומה שאחראית על המשימה הלאומית תדאג גם לנושא החינוך ולנושאים אחרים, כך שתתאפשר חזרה הדרגתית. בשלב הראשון לשבעת היישובים ובהמשך לכל שאר היישובים".