דובר צה"ל דניאל הגרי נשא הערב (שני) הצהרה לתקשורת והתייחס להמשך הלחימה ברצועת עזה.

על רקע פסילת ביטול עילת הסבירות בבג"ץ אמר הגרי כי ניתן להעריך שאחת הסיבות שהובילו לטבח של חמאס היא הקרע בעם שהיה לפני 7 באוקטובר.

"הדברים האלה יתבררו בתחקיר המעמיק שאנחנו נעשה אבל התשובה היא שסביר להניח המאפיין של קרע, המוכנות של הצבא אולי לתפיסתו הוא אחד המאפיינים שקשורים לדבר הזה, אפשר להעריך את הדבר הזה. אני חושב שעכשיו בלחימה אנחנו ממוקדים בלחימה, אנחנו פוגשים צבא נחוש ומתפקד. המון דברים שעלו לפני כן באים לידי ביטוי בשדה הקרב.

"האופן שבו אנחנו רואים את מערך המילואים כמערך אחד חיל אוויר, יבשה, ים, יחידות מיוחדות - כל הדברים שלפני כן עלו בשיח הציבורי הם כולם מתפקדים יחד, נחושים מול אויב משותף. אני חושב שבמובן הזה זה ראוי להערכה. אנשים מסכנים את חייהם וחלק גם לצערי נופלים בקרב וזה מבטא את העוצמה והאיתנות של החברה הישראלית מול אתגרים ותקופה היסטוריים וכך אנחנו פועלים".

הגרי פנה לתושבי הצפון והדרום: "לצד הקושי בעזיבת הבית, החוסן שלכם בחודשים האחרונים מעורר השתאות וראוי להערכה רבה. החששות שלכם מובנים. אנחנו נהיה קשובים לכל טענה, ונבנה את תהליך החזרה ליישובים יחד עם ההנהגה האזרחית. זו דרך ארוכה, מאתגרת וחובת ההוכחה היא עלינו".