כוחות ליד שלומי, ארכיון
כוחות ליד שלומי, ארכיוןצילום: Basel Awidat/Flash90

שני טילי נ"ט שוגרו היום (שלישי) משטח לבנון לעבר היישוב שלומי שבצפון הארץ. בעקבות השיגורים, אחד הטילים פגע בבניין מגורים ביישוב וגרם נזק לרכוש.

ראש המועצה המקומית גבי נעמן מסר: "זה אירוע חמור מאוד ובנס לא נגרם נזק פיזי לתושבים. הירי הבוקר ממחיש את הסכנה הרבה במצב הנוכחי לתושבי שלומי. לא נסכים לחיות במצב זה בשום אופן".

אתמול אמר נעמן בריאיון לערוץ 7 כי "כל ראשי יישובי קו העימות, בלי יוצא מן הכלל, מדברים על חשש ממנהרות חודרות שמגיעות ליישובים הסמוכים לגדר בצפון הארץ. העלינו את החשש בפני אלוף פיקוד הצפון והוא לא הכחיש ולא אישר. מבחינתנו המשמעות היא שיש מנהרות. צה"ל צריך להיכנס לדרום לבנון, לחפש את המנהרות ולאטום אותן".

"כל עוד מבקשים להסתמך על הסכמים בינלאומיים נמצא את עצמנו כמו בדרום, במלחמת התשה בעשור הקרוב, ובמהלכו צה"ל יהיה חייב להיכנס ולהשמיד את חיזבאללה. אסור לסכן את חיי התושבים והם לא יחזרו לשלומי, אם לא ידעו שהם מגיעים למקום בטוח".

"ראינו מה קרה בעזה שנכנסו ומצאו שם עיר תחתית. זה מה שקורה גם בלבנון. אנחנו מאמינים לחיזבאללה שיש מנהרות ושהוא מתכוון לתקוף אותנו. צה"ל וממשלת ישראל חייבים לנו את הביטחון, אם לא יהיה ביטחון, לא נחזור לשלומי ולא נחזור לצפון בכלל. אם לא נתעקש עלול להיות מחדל גדול כפי שהיה דרום גם באזורנו".

מבחינתו יש גיבוי של התושבים לכל פעולה צבאית ולכל משך זמן שדרוש עבורה:  "אנחנו חוששים, אנחנו מפחדים, אנחנו שלושה חודשים מחוץ לבתים. יש לנו אורך רוח וזמן להמשיך גם אם צריך עוד חצי שנה".

הדרישה הבינלאומית למצוא דרך דיפלומטית לפתור את המצב בגבול הצפון מדאיגה את נעמן. "אני חושש מאוד מהלחץ האמריקאי ומלחץ של העולם שידאגו לאיזה הסכם מבוים ולמעשה נמצאת עצמנו בעשר שנים הקרובות במלחמת התשה עם עזיבה המונית של יישובי הצפון. אסור שזה יקרה. אסור לראש ממשלת ישראל לוותר על ההזדמנות שנפלה לידיו לפגוע בחיזבאללה, שהוא תוקפני ומסוכן הרבה יותר מחמאס. אם מחסלים את חמאס צריך לנצל את ההזדמנות לטפל גם בחיזבאללה כדי שיהיה שקט בארץ".