צביקה פוגל
צביקה פוגלצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת צביקה פוגל מעוצמה יהודית התייחס היום (שלישי) להחלטת בג"ץ לבטל את צמצום עילת הסבירות.

"קודם נכריע את חמאס, מיד נטפל בחיזבאללה ולקינוח נעשה סדר בבג"ץ. לכל אחד יש את הזמן שלו. סבלנות", כתב פוגל ברשת החברתית X.

מאות סימנו באהבתי את הפוסט, בהם יו"ר מפלגתו, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שתקף בעצמו אתמול בחריפות את החלטת בג"ץ. "בזמן שמדי יום לוחמינו מוסרים נפשם למען עם ישראל בעזה, החליטו שופטי בג"ץ להחליש את רוחם ולפגוע בהם בראש ובראשונה", כתב בן גביר.

עוד כתב: "פסק הדין של בג"ץ הוא אינו חוקי, וכולל ביטול חוק יסוד באופן תקדימי, בהיעדר מקור לסמכות חוקית, תוך ניגוד עניינים של השופטים. מדובר באירוע מסוכן, אנטי דמוקרטי - ובשעה זו, מעל הכל, בפסק דין שפוגע במאמץ המלחמתי של ישראל מול אויביה".

יו״ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ הגיב "ההשוואות הבזויות והמבישות של ח״כ פוגל ושל כרמי גילון, בין הגרועים שבאויבינו לבין שומרי הסף של מדינת ישראל וציבור שלם שטובי בניו ובנותיו נלחמים ומחרפים את נפשם בימים אלה על הגנת הארץ - הן שפל מוסרי. ‏לפילוג, להסתה ולשיח האלים והבזוי - אין מקום יותר בחברה הישראלית. אני קורא לכל אחד מהם לחזור בו ולהנהגה כולה לגנות זאת ולגלות אחריות לאומית בימים אלה".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הגיב לאחר הסערה "כל מי שחושב שיש השוואה בין בג"צ לחמאס בציוץ של ח"כ פוגל יש לו בעיה בהבנת הנקרא. בשונה מבית המשפט העליון שפרסם פסק דין מקומם וחמור, לא נעסוק ברפורמה תוך כדי לחימה, אבל לאחר המלחמה נשיב את הכוח לרשות המחוקקת, נפסיק בתהליך שבג"צ הפך להיות מחוקק על ונחזיר את השלטון לעם שהוא הריבון".

שר הפנים משה ארבל גינה את דבריו של חבר הכנסת פוגל: "אני נעצב על הדברים המבישים של חבר כנסת צביקה פוגל. אין שום מקום להשוואה ולסימון בית המשפט העליון בשורה אחת עם הגרועים שבאויבנו שרצחו טבחו התעללו וחטפו את טובי בניה של הארץ הזו. גם כשרוצים לבקר לא זו הדרך. אנחנו עם אחד".