סאלח אל-עארורי, סגנו של איסמעיל הנייה, מספר 2 בחמאס שאחראי על מבצעי החמאס ביו"ש חוסל בלבנון.

במתקפה חוסלו גם סמיר פנדי, אחראי המבצעים של חמאס בלבנון, ועזאם אל-אקרה, אחד מעוזריו של סגן אל-עארורי, שנהרגו יחד איתו בתקיפה בלב ביירות.

על פי אחד הדיווחים, אל עארורי, אדריכל הטבח של שמחת תורה בשבעה באוקטובר, חוסל באמצעות כטב"ם ישראלי שפגע במשרדים של חמאס בדאחיה.  בתיעודים מהמקום ניתן לראות דירה שהותקפה ומכוניות עולות באש. בין כלי התקשורת שהודיעו על חיסולו, רשת אל-מיאדין הלבנונית, שמקורבת לחיזבאללה. גם רדיו חמאס אישר את דבר חיסולו.

אל-עארורי מקורב לנסראללה ובעצם מתאם את הפעולות בין שני ארגוני הטרור. הוא חתום על פיגועים רבים ברחבי ישראל בעידר ביהודה ושומרון. בעבר הודה בפומבי באחריות חמאס לרצח שלושת הנערים ושיבח את חטיפתם.

עארורי הצטרף לחמאס בתחילת שנות ה־90 והיה אחד ממייסדי גדודי עז א־דין אל־קסאם, הזרוע הצבאית. בשל פעילותו נעצר פעמים רבות וישב במצטבר 15 שנים בכלא הישראלי. אל-עארורי שוחרר באפריל 2010 - לאחר שהגיע להסכם עם ישראל שלפיו יעזוב את יו"ש וישהה במשך שלוש שנים מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, הגיב "חיסולו של המנהיג הבכיר מזכיר לנו חיסולים דומים אליהם היינו עדים חמאס, מאז רציחתם של המייסדים אחמד יאסין, עבד אל-עזיז אל-רנטיסי". לדבריו, "כשם שההתנקשויות הללו לא השפיעו על צעדת המהפכה, גם החיסול של אל-עארורי לא ישפיע עליה".

חבר הכנסת דני דנון הגיב לחיסול: "אני מברך את צה"ל, השב"כ, המוסד וכוחות הביטחון על חיסול בכיר החמאס סלאח אל-עארורי בביירות. כל מי שהיה מעורב בטבח ה-7.10 צריך לדעת שנגיע אליו ונסגור איתו חשבון".

חברת הכנסת מיכל וולדיגר: "‏שמחה לשמוע שבביירות חוסל סאלח אל ערורי בכיר החמאס. יומו של הנצאי הגיע. צה"ל וכוחות הביטחון קיבלו הוראה והם לא נחים לרגע. כל הארורים יזכו במוות המוצדק שלהם. מדינת ישראל לא שוכחת!"

סא"ל במיל' ח"כ משה סולומון בתגובה: "אנו רואים כל יום את לוחמינו בעזה, אך ישנם סוכני שב"כ ומוסד שעבודתם החשאית במשך חודשים מתרכזת לרגע אחד".

בעבר נשאל שר הביטחון יואב גלנט מהו הקו האדום של ישראלה מול התוקפנות של נסראללה, "אם תשמעו שתקפנו בביירות, סימן שחזבאללה חצה את הקו האדום".

שני טילי נ"ט פגעו היום (שלישי) ביישוב שלומי שבצפון הארץ. טיל אחד התפוצץ ליד בניין קומות וגרם נזק לרכוש. ראש המועצה המקומית, גבי נעמן, אמר כי "זה אירוע חמור מאוד ובנס לא נגרם נזק פיזי לתושבים. הירי הבוקר ממחיש את הסכנה הרבה במצב הנוכחי לתושבי שלומי. לא נסכים לחיות במצב זה בשום אופן".

בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי לדעתו לא יהיה מנוס מכניסה קרקעית ללבנון כדי לשפר את מצב הביטחון של יישובי גבול הצפון. נעמן הוסיף כי הסתפקות בפתרון דיפלומטי תביא את האזור למצב שבו היו יישובי הדרום.