מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: Miriam Alster/FLASH90

איש אופוזיציה האיראני, והיד בהשתי, המתגורר בלונדון, שהגיע לישראל כאורח פורום מזרח תיכון ישראל ופרויקט הניצחון הישראלי, נשא אתמול דברים באירוע שהתקיים בכנסת.

בדבריו קרא בהשתי לישראל לפגוע בהנהגה האיראנית באיראן. "בקרוב תצטרכו להתמודד עם 'הפיל שבחדר' והוא השלטון האיראני", אמר במהלך כינוס מיוחד של השדולה לחיזוק תודעת הניצחון הישראלית בכנסת. השדולה עסקה ביום שאחרי ברצועת עזה והוצגו מספר תוכניות בנושא.

עוד הוסיף: "אנחנו לא צריכים לחשוש מלתקוף בסיסים איראניים באיראן. לא לפחד לתקוף את ראשי ההנהגה האיראנית באיראן, זו השפה היחידה שהם מבינים.

"החדשות הטובות- שיש לכם צבא של 80 מיליון איראנים הצמאים לחופש ודמוקרטיה, משנת 2009 הם מנסים להפיל את השלטון אך טרם נחלו הצלחה, בגלל האלימות הברברית של השלטון האיראני. תנו תמיכה לעם האיראני, ואתם תראו איך הם יורידו את ראש התמנון ונחווה כולנו שלום".

לדבריו: "השלטון האיראני נמצא בחולשתו הגדולה ביותר מזה 44 שנים. הם היו מודעים על ההתקפה בשביעי לאוקטובר מראש, הם חשבו שאחרי המתקפה הנוראית הם ישיגו הפסקת אש כוללת תוך חודשיים, אבל זה לא קרה. עזרו לנו להפיל את השלטון, נסו לדמיין איך יראה המזרח התיכון בלי השלטון האיראני, תארו לכם".

שרת המודיעין גילה גמליאל הציגה את עיקרי התכנית שלה להגירה מרצון של תושבי הרצועה: "נדרשת התגייסות הקהילה הבינלאומית ליצירת מאגר מדינות שיקלטו פליטים תוך קבלת חבילת סיוע עבורם. בעבודה דיפלומטית ותקשורתית נכונה ניתן לרתום את המערכת הבינלאומית לכך. יישום מתווה של התפנות הומניטרית מרצון, תאפשר לפליטי עזה שירצו בכך לקבל הזדמנות לבנות מחדש את חייהם, ללא שלטון העריצות והדיכוי של חמאס-דעא"ש", אמרה.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לשעבר צביקה האוזר הציג את תוכניתו עם 3 תנאים לניצחון- גירוש יתרת אנשי החמאס שיישארו מחוץ לרצועה, פירוז עזה מנשר כבד ויצירת אזור חיץ ברצועה.

ח"כ שמחה רוטמן הדגיש את הצורך בשליטה בציר פילדלפי. ח"כ לימור סון הר מלך קראה לחידוש ההתיישבות היהודית ברצועה: "הניצחון היחיד והבלעדי, גם אצל האויבים שלנו וגם אצלנו, הוא אחד - חזרת ההתיישבות לחבל עזה. בלי לפחד בלי לגמגם זו התמונה היחידה שהאויב שלנו יעמוד שם ויצפה בה, הוא יראה את ההתיישבות ואת הילדים היהודים שהולכים ברחובותיה, זו התמונה היחידה שתגדיר לאויב שלנו שניצחנו אותו".

ח"כ דני דנון פנה בקריאה אישית לרה"מ: פונה לרה"מ ואומר לו בצורה ישירה- חייב לגלות נחישות ועוצמה וחייב להמשיך בדרך בה התחלנו. עכשיו הקבינט החליט לשנות את צורת הפעולה ולעבור לפעילות כירורגית. אי אפשר להגיע להכרעה בדרך הזאת.