נהג אוטובוס
נהג אוטובוסצילום: אייסטוק

על רקע המתיחות הביטחונית בבירה והמלחמה בעזה, יותר ויותר תושבים בירושלים מתארים התנהלות מופרעת של נהגים ערביים בתחבורה ציבורית בירושלים.

ליאורה אלון, שהקימה את 'פורום אמהות למען בטחון הילדים', מספרת כי היא חוששת לשלוח את הילדים בתחבורה הציבורית בעקבות מקרים שאירעו רק בשבועות האחרונים על האוטובוסים בבירה. 

ש', נערה בת 14 מירושלים, היא מספרת, חוותה התנהגות בריונית מצד נהג אוטובוס בתחבורה הציבורית בירושלים.  

המקרה אירע בשבוע שעבר. "היא צילצלה בפעמון כדי לרדת בתחנה, אך הנהג לא עצר. כשהיא קראה לו לעצור, הוא הדליק מוזיקה בערבית בווליום גבוה והתחיל לדהור ברחובות העיר".

"גם בתחנות הבאות הוא לא עצר, רק אחרי 5 תחנות הוא פתח את הדלת ואפשר לש. לרדת מהאוטובוס. 

מאז שהודיעה על הקמת הפורום ושיתפה את סיפורה של ש. ברשתות החברתיות, הוצפה אלון במאות תגובות של הורים עם סיפורים על התנהגות דומה של נהגי סופרבוס העובדים בתחבורה הציבורית בירושלים. השבוע נסעתי בקו 505, זה לא רק שירים בערבים ונסיעה מטורפת. אלא גם קללות בערבית", כתבה לה צעירה בת 21".

"הדיווחים הרבים", מספרת אלון, "מעלים דפוסי התנהגות חוזרים ונשנים של נהגים שחולפים על פני תחנות בלי להעלות או להוריד נוסעים, נהיגה מופרעת, מוזיקה בערבית בווליום מאוד גבוה, יחס בוטה לנוסעים וקללות בערבית.

אלון: "כתושבת הר חומה, אני והילדים שלי משתמשים הרבה בתחבורה הציבורית. חשבתי שרק אני חווה את הבריונות מצד נהגים בתחבורה הציבורית בירושלים, אבל שטף הפניות שקיבלתי מהפרסום ברשתות החברתיות, מראה שזאת ממש מגיפה בעיר".

"החלטתי להקים את פורום האמהות, כדי להעלות את הנושא לסדר היום ולמגר את התופעה המסוכנת. אני ממש מפחדת לשלוח את הילדים לבד בתחבורה ציבורית".

השבוע, התכנס לראשונה פורום האמהות, כדי להחליט על דרכי הפעילות ועל פניה לנבחרי ציבור שיסייעו לפתרון הבעיה.