השר עמיחי אליהו
השר עמיחי אליהוצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר עמיחי אליהו חושב שעל הממשלה למצוא את הדרך לעודד כמה שיותר מתושבי עזה לעזוב את הרצועה לאלתר.

"אני חושב שיש מעטים צדיקים בסדום שאינם עוינים אותנו, אבל אי אפשר לבנות עליהם מדינה ולחיות לצידם", טען השר אליהו בראיון ל-103FM.

לדבריו, "את התאוריות האלו ניסינו שלושה עשורים, יודעים טוב איך זה נגמר. היום כולם יודעים את מה שידענו מראש. אני חושב שהדבר המרכזי שאנחנו צריכים להגיע אליו זה הכרעה. זה לא בושה להכריע, לייצר צריבה תודעתית כזו שאף אחד לא יחזור לעמוד על הרגליים. לצבא יש את כל הגב של הציבור ושל ממשלת ישראל על מנת להכריע".

עוד הדגיש כי "כולם מבינים שגם העם רוצה להגיע לתוצאה, וגם ממשלת ישראל. אין לנו זכות קיום לצד ישות כזו, אי אפשר לחיות לצד ישות כזו, ואנחנו לצערי עדיין מעט שבויים בקונספציה שאם נתנהג בצורה מוסרית העולם יתן לנו גב. המוסריות היא הכרעה, שלא ירצחו אותנו ויטבחו בנו. אנחנו צריכים למצוא מה כואב להם, מה יכריע אותם, לשבור להם את הרוח. אני חושב שניתן לשבור להם את הרוח, עשינו את זה לנאצים בגרמניה, עשו את זה גם ביפן".

"המילה מוסריות לא מוסרית כאן. זה לא מוסריות זה אנטי מוסריות, אנחנו צריכים לשבור. לצאת מהתפיסה הזו, זו בדיוק הנקודה. אם אנחנו לא נצא מוקדם נבין את זה מאוחר מדי. אתה לא יכול לדבר בשתי שפות, אתה רוצה להיות מוסרי ולחלק לעזתים היום סולר? תחלק בעצמך. לא יכול להיות שאנחנו מעבירים משאיות לחמאס שאנחנו יודעים במפורש שזה מה שמתדלק אותם", סיכם.