זירת הפיגוע בבנימיןתיעוד מבצעי מד"א

עמאר מנצור, בן 34 משכונת בית חנינא שבמזרח ירושלים נרצח הבוקר (ראשון) בפיגוע ירי בכביש 465 סמוך לצומת המשטרה הבריטית בבנימין. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו תחילה טיפול ראשוני אך נאלצו לקבוע את מותו.

חובש רפואת חירום במד"א בנימין רוזנבאום סיפר "הגענו במהירות למקום, ראינו גבר כבן 30 יושב ברכב כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה וסובל מפצעי ירי בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו". בפיגוע נפצעה אישה נוספת, ערבייה ישראלית.

האישה פונתה לבית חולים פלסטיני, אך מאוחר יותר פונתה לבית החולים הדסה עין כרם, שם אמרו כי מצבה קשה מאוד.

עוד אמרו כי הפצועה, בת 42, רוקחת במקצועה, עובדת באגף הרוקחות בהדסה מזה 17 שנים.

היא נפגעה בפניה ובצווארה מירי ולאחר החייאה ומתן מנות דם ביחידת הטראומה, הובהלה אל יחידת צנתורי המוח - שם עברה צנתור להפסקת הדימום. בהמשך תטופל על ידי צוותי אאג ופה ולסת.

מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בערבי ישראלי שנסע עם לוחית זיהוי צהובה שספג פגיעות ירי בשמשה הקדמית שפגעו בחלק גופו העליון. כוחות גדולים של כוחות הביטחון במקום והחל מרדף אחר המחבלים. 

ראש המועצה ישראל גנץ בזירהללא קרדיט

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ התייחס לפיגוע: "אנחנו דורשים שמדינת ישראל תילחם בטרור בכל מקום שהוא, בדיוק כמו שקורה בג'נין ובשכם. כמו שאמרנו בעבר – המחבל הזה יכל למצוא את דרכו תוך רבע שעה לתל אביב".

נציין כי הפיגוע אירע בעיקול שבו אין קליטה בצורה כמעט מוחלטת לאף חברה סלולרית. על כביש 465 חוצה בנימין, בין צומת חלמיש לצומת המשטרה הבריטית.