תיעוד הפיגוע ליד גבעת זאבדוברות המשטרה

שני ישראלים נפצעו באורח קל הערב (ראשון) מדריסה במחסום בידו ליד ירושלים, לוחמי מג"ב נטרלו את הנהג והרגו אותו יחד עם אישה נוספת שהייתה ברכב - וירו למוות בשוגג בפעוטה פלסטינית ששהתה ברכב סמוך. 

ממגן דוד אדום נמסר כי בשעה 17:07 התקבל דיווח על הולכת רגל שנפגעה מרכב בכביש 4368 סמוך למחסום בידו שבין גבעון החדשה לגבעת זאב. חובשים ופרמדיקים של הארגון העניקו טיפול רפואי לצעירה כבת 20 בהכרה מלאה, במצב קל עם חבלות בגפיים, ובהמשך פינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים. 

זירת הפיגועתיעוד מבצעי מד"א

הבוקר עמאר מנסור, בן 34 מבית חנינא, נרצח בפיגוע ירי בכביש 465 שבבנימין, סמוך לצומת המשטרה הבריטית. אישה שהייתה איתו ברכב נפצעה אנושות מהירי. היא פונתה תחילה על ידי עובר אורח לבית חולים ברמאללה, ומשם הועברה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

הפצועה, בת 42, היא רוקחת במקצועה ועובדת באגף הרוקחות בהדסה זה 17 שנים. היא נפגעה בפניה ובצווארה מירי, ולאחר החייאה ומתן מנות דם ביחידת הטראומה הובהלה אל יחידת צנתורי המוח - שם עברה צנתור להפסקת הדימום. הרכב שכנראה שימש את המחבלים ננטש בסמוך, לאחר שהיה מעורב בתאונה ונוסעיו החשודים נמלטו. 

הלילה נהרגה לוחמת מג"ב סמ"ש שי גרמאי ושלושה נוספים נפצעו במהלך מבצע במחנה הפליטים ג'נין. שישה מחבלים חוסלו בהפצצה מהאוויר.