יושב ראש ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל יצא לפריז לטקס אזכרה במלאת תשע שנים לפיגוע במרכול 'היפר כשר' בפריז שהופכת משמעותית במיוחד על רקע גל האנטישמיות ששוטף את אירופה מאז מתקפת הטרור בעוטף עזה והמלחמה שנפתחה בעקבותיה.

"ב-7 באוקטובר החמאס פרץ במלחמה, לא רק נגד מדינת ישראל, אלא נגד העם היהודי", אומר חגואל בראיון לערוץ 7. "צריך להבין שבאותו רגע החל מנגנון אדיר ברשתות החברתיות להראות שהאנטישמיות מרימה ראש ולקרוא לפגוע ביהודים בארץ ובתפוצות".

"לא קל להיות היום יהודי בתפוצות. אנחנו רואים את עצרות הענק נגד ישראל, רואים את האנטישמיות הגואה, הן ברשתות והן בשטח. יש גידול של מאות אחוזים באירועים האנטישמיים. אנחנו צריכים לראות איך אנחנו עוזרים להרים ראש בגאווה יהודית בארץ ובתפוצות", הוא מדגיש.

לדעתו, חלק גדול מהאנטישמיות, מקורו ברשתות החברתיות ושם כל ישראלי ויהודי יכול להשפיע ולתת עוד כוח. "אנחנו כבר רואים מגמה של הכחשה ומיליוני בוטים וצבא שלם של מגיבים במאבק הדיגיטלי שמשפיע על מובילי דעת קהל ויותר מכך - על אזרחים פשוטים בכל מדינה ומדינה. אנחנו יכולים לתת פייט ברשתות החברתיות. כשרואים משהו שהוא לא נכון, צריך להשיב מלחמה שערה. להגיב גם בטוקבק וגם בפוסט ברשתות, וזה עובד היטב".

יהודי התפוצות, להערכתו, שוקלים באופן רציני יותר בימים אלה עלייה לישראל. "יש התעניינות אדירה בעלייה לישראל ומאות פתחו תיקי עלייה. אני חושב שבשנה הזו אנחנו צפויים לעלייה גדולה וייתכן שנעבור את רף מאה אלף העולים".

"יש לנו עם מדהים. אנחנו רואים את הערבות ההדדית, איך היינו צריכים רק לפתוח את הידיים ולקבל תרומות ומשלחות של אנשים שבאו מחו"ל להתנדב. הם צריכים את החיבוק שלנו בתפוצות בגלל האנטישמיות ואנחנו זקוקים לחיבוק שלהם כאן. בואו נשמור על הערבות ההדדית והאחדות הזו כי רק כך נצליח מול האויבים שלנו", הוא מסכם.