ראש המועצה ישראל גנץ בזירה
ראש המועצה ישראל גנץ בזירהצילום: ללא קרדיט

ראש מועת בנימין ישראל גנץ שוחח עם בכירים בצה"ל לאחר הפיגוע הבוקר, בו נרצח עמאר מנסור ונפגעה באורח קשה תושבת יפו, ואמר כי אין אפשרות אחרת מלבד להיכנס ולפעול בעומק ערי הטרור.

לדברי גנץ, "אין לנו שום אפשרות אחרת – צה"ל חייב להיכנס לעומק העיירות והכפרים, לייבש שם את תשתיות הטרור, לשבת שם כמה שצריך ולהטיל אימה על כל מי שחושב להתארגן ולפגוע במדינת ישראל, וגם על כל מי שתומך בו".

עוד הוסיף כי "כדי שאזרחים תמימים ומשפחות לא ישלמו בחייהם, וכדי שלא תיפתח חזית שלישית במרכז מדינת ישראל, הדרג המדיני והצבא חייבים להיכנס לפעילות אפקטיבית ולהעלות הילוך במאבק נגד הטרור וסביבתו כאן".

הוא התייחס לחשש מהעמקת הפעילות הצבאית ואמר "אסור לחשוש להיכנס לתוככי הערים באגרסיביות. הוכח – ככל שאנחנו יותר נזהרים, חוששים ופועלים ב'מידתיות', כך אנחנו מאפשרים לטרור לצמוח ולאיים עלינו, וככל שאנחנו אגרסיביים ופחות מידתיים – אנחנו הולכים לפחות לוויות, והבטחון נשמר."

במכתב מיוחד לתושבי בנימין כתב, "אתם הנוסעים בכבישים וממשיכים לקיים כאן חיי יום יום, מפגינים חוסן לתפארת מדינת ישראל. אתם גיבורים וגיבורות של החיים. אנחנו בתקופה מאתגרת מאד לעם ישראל כולו – בעזרת ה' ובזכות העמידה שלכם נתגבר ונתחזק".