רס"ב במיל' ד', מכונאי אווירי בטייסת 'דורסי הלילה' מספר בשיחה עם ערוץ 7 על יום הקרב בשבעה באוקטובר בו הוא וצוותו הצליחו להנחית בהצלחה 50 לוחמי צנחנים בשטחי הקרב על אף הפגיעה הקשה שספגו.

"אנחנו בעצם המטס הראשון שבא להוביל לוחמי צנחנים", מסביר ד' את השתלשלות אירועי היום הראשון ללחימה. "קיבלנו משימה להנחית אותם ליד אחד היישובים בעוטף. כשאתה בתוך הגבולות של המדינה שלך אתה לא מרגיש מאוים, אבל ככל שהתקדמנו וראינו את ענני העשן, אתה מבין שאתה באיום, וככה התייחסנו לזה - איום 360 מעלות".

רס"ב ד' ממשיך ומתאר: "אז אנחנו מגיעים לנקודה ומזהים אופנועים וכמה דמויות על המנחת שלנו. אנחנו לוקחים החלטה שנפנה ימינה וננחת במקום אחר, וכשאנחנו פונים אנחנו מרגישים את הפגיעה. אנחנו ללא מנוע ועמוסים במשקל כבד של 50 לוחמים, וצוות הטייסים עושים את הפעולות הנכונות ומצליחים להביא אותנו לנחיתה".

"כשאני מבין שנפגענו אני מסתובב ללוחמים ואומר להם 'תחזיקו חזק', ואני חוטף נתזים לפנים. קליעים עברו במסוק מצד לצד ולשמחתנו לא נפגע אף אחד במסוק".

"הצלחנו להגיע לנחיתה בטוחה ולהציל אותם. כל מה שיושב לי כאבא ללוחם בצנחנים זה 'אני חייב להציל את הילדים האלה'. כשאנחנו מגיעים לנחיתה אני מנסה לפתוח את הרמפה החשמלית ולא מצליח, יש פה תקלה יותר מורכבת שקרתה מהפגיעה, ואני מצליח לשחרר שני מנעולים והרמפה נפלה מהכובד", מסביר רס"ב במיל' ד' על רגעי הדרמה מורטי העצבים.

"אחרי שהלוחמים יצאו אני עושה סריקה בתא המטען ומזהה לוחם תקוע", מתאר ד' את המצב כאשר מרבית הלוחמים כבר יצאו מהמסוק ונכנסו ללחימה. "אני וטייס המשנה יוצאים אחרונים מהטיסה ורצים למסוק השני שזה עתה הנחית עוד כוח והוא מסוק החילוץ שלנו. בשלב הזה אנחנו שומעים שריקות של כדורים ופצמ"רים שנופלים לידינו, ואנחנו מבינים שצריך לרוץ מהר למסוק השני. בזמן הריצה למסוק השני אנחנו שומעים בום מאחורינו, זה הטיל השני שפגע במסוק".

עוד אומר על מהלך המלחמה וההתגייסות של משפחתו למאמץ המלחמתי: "אנחנו במלחמה חד משמעית, מהיום הראשון אנחנו מבינים את זה. ביום יום אנחנו עסוקים בפינוי פצועים וכל נחיתה שלנו במקום מלווה במראות לא קלים עבור כולנו".

"אני רוצה לומר שאני גאה גם בבן שלי בצנחנים שנמצא בעזה ומתחילת הלחימה יצא לי לראות אותו רק פעם אחת, אבל לגמרי גאווה גדולה, גם באישתי שמתחילת הלחימה במילואים ועושה עבודה נפלאה".