זירת הפיגוע בבנימין
זירת הפיגוע בבנימיןצילום: מד"א

1100 מתושבי בנימין שלחו היום (ג') מכתב לאלוף הפיקוד האלוף יהודה פוקס, למפקד האוגדה ולמח"טים בנימין ואפרים בדרישה לסגירת מקטע בציר 465 לתנועה פלסטינית בכדי לשמור על ביטחונם. 

"מכובדי היקרים, בשלושת השבועות האחרונים אירעו שני פיגועי ירי וניסיון פיגוע דקירה על כביש 465 , במקטע שבין היישוב נווה צוף לצומת "המשטרה הבריטית". בפיגוע הראשון נפצעה תושבת נווה צוף, כשיחד עם בעלה ובנה התינוק ניצלו בנס. בפיגוע השני נרצח תושב מזרח ירושלים ונפצעה קשה רוקחת מבי"ח הדסה בירושלים. באירוע השלישי נעשה ניסיון דקירה בסמוך לפילבוקס "גפן", שבו המחבל נוטרל.שני אירועי הירי בוצעו ע"י מחבלים חמושים בנשק מתוך רכבים שנסעו יחד עם הקרבנות באותו ציר", כתבו התושבים. 

התושבים הדגישו את הכרת הטוב למפקדי צה"ל.  "אנו, תושבי מועצה אזורית מטה בנימין והסביבה החתומים מטה, מודעים לחלק מהפעילות המבורכת של צה"ל למעצר מבוקשים בתוככי הכפרים הסמוכים, במהלך שלושת החדשים האחרונים, ומלאי הוקרה על כך. 

יחד עם זאת, ברור לנו ולכם, כי נשקים רבים עדיין מסתובבים בתוככי הכפרים, וכי לא תמו מבקשי נפשנו מבין תושבי כפרים אלו, והם רק מחכים להזדמנות לבצע את זממם, ודאי בשעת מלחמה שאנו נמצאים בה כיום.

לאור דברים אלו, לא נוכל להשלים חלילה עם עוד פיגוע ירי בציר זה. לכן, כהקדמת תרופה למכה, אנו מבקשים ואף דורשים מכם, כמופקדים על ביטחוננו, לסגור לחלוטין את הכניסות המוליכות מהכפרים אל כביש 465 במקטע זה, ולמנוע בו כל תנועה של כלי רכב ללא לוחית זיהוי ישראלית".

בסיום הדגישו התושבים את הקריטיות שבסגירת הציר לתנועה פלסטינית ואת האלטרנטיבה המוצעת. "כביש זה, היחיד הפתוח ליהודים ומחבר בין מזרח למערב בנימין, צריך להישאר סגור לתנועה פלשתינית, לפחות כל עוד המלחמה בעיצומה. צריך לחסום את כיכר רוואבי, את היציאה מביר זית, את כביש 60 הישן, ואת שתי הכניסות של אם צפא. להעמיד מחסומים בצומת המשטרה הבריטית ובצומת נבי סאלח.

תושבי הכפרים שירצו לנוע מצפון לדרום, יוכלו לנוע דרך הכביש שעל גשר ביר זית או בצירי אורך אחרים, ללא סיכון חייהם של תושבי בנימין ושאר אזרחי מדינת ישראל. באחריותכם לסגור את הכביש מיד, בטרם יתרגש חלילה אסון", סיכמו התושבים.