כנס ריבונות
כנס ריבונותצילום: מאיר אליפור

שידור חי בערוץ 7 מכנס תנועת הריבנות: "לאור לקחי עזה והקונספציות שקרסו - אסור להקים מדינה פלסטינית"

על רקע השיח סביב היום שאחרי המלחמה תקיים תנועת הריבונות כנס מיוחד ראש חודש שבט 11/1 משעה 14:00 במטרה למנוע את השיח על הקמתה של מדינה פלסטינית. "רק שליטה ישראלית מלאה על עזה ביטחונית ואזרחית תבטיח יציבות ושקט באזור"

תנועת הריבונות מקיימת כנס מיוחד יחד עם מועצת יש"ע תחת הכותרת 'לקחי עזה - קץ לרעיון שתי המדינות'. הכנס מתקיים על רקע השיח הציבורי בסוגיית היום שאחרי המלחמה, ובכוונת תנועת הריבונות למנוע את העלאת הרעיון להביא להקמתה של מדינה פלסטינית. בכנס משתתפים אישי ציבור שידברו על הסכנות של מדינה פלסטינית, על כך שאין הבדל בין הרשות הפלסטינית לבין החמאס, ויעלו רעיונות ואלטרנטיבות.

במהלך הכנס יתקיים ראיון אחד על אחד בו יארח הפרשן הפוליטי עמית סגל את שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לשיחה בנושא השיח על רשות פלסטינית מחודשת. כמו כן יתקיים במהלך הכנס פאנל מיוחד בהנחיית אשת התקשורת מוריה קור בו ישתתפו האלוף במיל' גרשון הכהן, העיתונאי שלום ירושלמי, העיתונאי אלחנן גרונר וכן יאיר אנסבכר, מומחה ללוחמה בטרור. צפויים לנאום ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן על "מלכודת המדינה הפלסטינית", דר' רן ברץ על "מוכנות ישראל למלחמה אזורית בראי המלחמה בעזה", איתמר מרכוס על "אין הבדל בין המסרים והיעדים של הרש"פ לבין החמאס", אליהו יוסיאן על "לחשוב כמו במזרח התיכון", ד"ר יואב שורק על "עידוד הגירה ומוסר" וקובי אלירז על "תפיסת ביטחון חדשה לישראל".

בנוסף, בתום הכנס בעברית יתקיים כנס נוסף בשפה האנגלית משעה 17:30 .בכנס באנגלית יתקיימו שני פאנלים : 'לא למדינה פלסטינית - כן לריבונות', וכן 'לקחי עזה' וראיון אחד על אחד בנושא "אין רשות פלשתינית מחודשת". המשתתפים בכנס באנגלית יהיו השרה גילה גמליאל, חברי הכנסת שמחה רוטמן, דן אילוז ואוהד טל. אישי הציבור יכללו: דר' דרור אידר, פרופ' יוגין קנטרוביץ, צביקה מור, מארק זל, ישי פליישר, ג'רמי גימפל, אור יששכר, וג'וש ריינשטיין ואנשי המדיה ג'וש האמר, יוני קמפינסקי ואלכס טריימן.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר אומרות לקראת הכנס: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לשיח מטריד מאוד שרוצה להעביר את הסמכות בעזה לידי רשות פלסטינית ישנה או מחודשת. מהלך שכזה הוא סלילת דרך ישירה להקמתה של מדינה פלסטינית בלב מדינת ישראל והופכת את חיילינו למגש הכסף שלה. הלקח שאותו למדנו בצורה כואבת מאירועי השבעה באוקטובר הוא שאסור לנו להסכים לזה. רק שליטה ישראלית מלאה על עזה, ביטחונית ואזרחית תבטיח יציבות ושקט באזור. כאשר איום המדינה הפלסטינית עומד על הפרק, אסור לנו לעמוד מנגד, אלא להציב כבר היום תמרור אזהרה ואלטרנטיבה ברורה, ועל כך ידובר בכנס".