אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

חרף הקושי הכלכלי - הציבור בישראל הזדעזע ופתח את הכיס: נתוני פלטפורמת גיוס ההמונים העולמית צ'רידי שפורסמו עם סיום השנה החולפת מלמדים כי כ-40% מהתרומות בישראל בשנת 2023 נתרמו בעקבות המלחמה.

מעל 150 מיליון ש"ח תרומות נאספו בישראל מתורמים פרטיים בקמפיינים שונים שנוצרו בעקבות המלחמה.

במיזם 'מאוחדים לניצחון' שריכז עשרות גופים ועמותות שפועלים לסיוע במיידי למאמץ במלחמה - ללוחמים, לתושבים, לפצועים, למשפחות ולמטרות נוספות, נאספו קרוב ל-143 מיליון ש"ח. מרבית הקמפיינים במיזם זה, פעלו ללא תשלום.

מסע גיוס הכספים של זק"א לטובת ציוד מתכלה, שכפ"צים וקסדות למתנדבים שפעלו בעוטף עזה מיום הטבח, הוא קמפיין צ'רידי עם מספר התורמים הגדול ביותר בישראל בשנת 2023, והשתתפו בו 35,689 תורמים. הסכום שגוייס עומד על מעל 12 מיליון ש"ח.

"מאז הטבח ב7.10 ראינו עליה אדירה בביקוש לתרום ולסייע לאינספור יוזמות שפעלו למען החיילים, הפצועים וכל מי שנפגע מהמלחמה", אומר שי צ'רבינסקי מנכ"ל צ'רידי. 

"נתוני סיכום הפעילות של שנת 2023, מעידים כי הפעילות שלנו היא סנסור חברתי. בנסיבות קשות, ראינו את הלכידות והסולידריות החברתית שבאה לידי ביטוי בהתגייסות המונית לקחת חלק בפעילות שמסייעת באופן מיידי למאמץ המלחמתי. דוגמה בולטת היא קמפיין גיוס ההמונים של ארגון זק"א, שבעקבות חלקם האינטנסיבי של המתנדבים באירועים בדרום - צבר את כמות התורמים הגבוהה ביותר. אנו מקווים כי השנה האזרחית החדשה נוכל לראות את האחדות בעם, בנסיבות משמחות ומעודדות".