בואינג 737-8
בואינג 737-8צילום: ISTOCK

חדשות מדאיגות עבור בואינג ונוסעי המטוסים שלה: ימים ספורים לאחר שחלק משלד המטוס והחלון במטוס "בואינג 737 מקס 9" שהמריא מפורטלנד התפרקו באוויר זמן קצר לאחר ההמראה, הודיעו חברות התעופה יונייטד איירליינס ואלסקה איירליינס כי מצאו "חלקים רופפים הזקוקים לחיזוק ותיקון" בחלק ממטוסי הבואינג 737 מקס 9 שלהן. 

על פי הדיווחים יונייטד איירליינס מצאה ברגים לא מתאימים בלפחות חמישה מטוסי בואינג 737 מקס 9 שנבדקו לאחר התקרית במטוס של אלסקה איירליינס. 

"מאז שהתחלנו בדיקות מקדימות בשבת, מצאנו מקרים שנראים קשורים לבעיות התקנה בדלת, כמו ברגים שהצריכו הידוק נוסף. הממצאים הללו יתוקנו על ידי צוותי המבצעים הטכנולוגיים שלנו כדי להחזיר את המטוסים בבטחה לשירות", נמסר בהצהרה של יונייטד איירליינס. 

גם אלסקה איירליינס פרסמה הצהרה בה נמסר כי טכנאי תחזוקה מצאו בעיות בעת בדיקת צי מטוסי בואינג 737 מקס 9 שלה. "דיווחים ראשוניים מהטכנאים שלנו מצביעים על חומרה רופפת שנראתה במטוסים מסוימים", נכתב בהודעת אלסקה איירליינס. 

מחברת בואינג נמסר בתגובה לשרשרת התקלות כי החברה עומדת בקשר עם חברות התעופה ותסייע בתיקונים הנדרשים. "אנו מחויבים להבטיח שכל מטוס בואינג עומד במפרטי התכנון ותקני הבטיחות והאיכות הגבוהים ביותר. אנו מצטערים על ההשפעה שהייתה לכך על הלקוחות שלנו והנוסעים שלהן", נמסר מבואינג. 

זמן קצר לאחר ההתפרקות של חלק מהמטוס והחלון בטיסת "אלסקה איירליינס" צנחו מניות בואינג ב-8 אחוזים.