רנ"ג ח', לוחם אווירי בטייסת דורסי הלילה, מתאר בשיחה עם ערוץ 7 את המשימה המיוחדת שהוא ממלא, שלהצלחה בה משמעות יחידה ומרכזית- הצלת חיי הפצועים תוך פינוי מהיר שלהם לבתי החולים.

"ה-7 לאוקטובר התחיל כמו כל יום שגרתי עד לאותן אזעקות, כאשר אני מבין כבר באזעקה השנייה שזה אירוע גדול ממה שאנחנו רגילים", פותח רנ"ג ח' ומתאר את היום הראשון ללחימה. "אני מתקשר לטייסת ואחרי 25 דקות אומרים לי להגיע. אני מגיע לטייסת, ומצא את עצמי מצוות למטוס וכבר באוויר, הולך למשימות של פינוי פצועים".

"פינינו מספר גדול של פצועים. להבדיל מאירועים קודמים, מי שמגיע אלינו למטוס זה לא רק חיילים אלא גם אזרחים, ילדים, נשים עם דרגות פציעה שונות, ואנחנו עושים את המשימה של להטיס אותם כמה שיותר מהר לבית החולים", הוא מוסיף.

לדבריו, "זה אירוע מאוד מורכב עבור הפצועים. אנחנו מנסים להרגיע אותם, אם זה מבט לעיניים, ללטף אותם ולהגיד להם שיהיה בסדר, נגיע לבית חולים והם יחיו. זכור לי במיוחד איסוף של שלושה לוחמים מהשטח, שהרופאים נאבקו עליהם במסוק ולצערי שניים מהם לא שרדו. זו תחושה מאוד קשה וזה נצרב בזיכרון. כולנו מכוונים למשימה של הצלת חיים, וכשאנחנו לא מצליחים במשימה מבחינתנו זו תחושה לא קלה".

"הבן שלי משרת בגזרה הצפונית ביחידה מובחרת, ואני חייב להגיד שהמלחמה הזו פורטת לי על מיתר בנשמה", אומר רנ"ג ח' ומתייחס לייחודיות של הלחימה שמזכירה לו את משפחתו. "כשמגיע לוחם עם מדים ונעליים דומים לזה של הבן שלי, זה פורט לנו על עצב אחר. מה שנותר לי לעשות זה להתייחס לחיילים האלה כאילו הם היו הבן שלי".

בהמשך מספר רנ"ג ח' על אירוע המסגד הממולכד, ממנו חולצו פצועים רבים לבתי החולים בסיוע מסוק היסעור שלו. "זה אחד האירועים היותר קשים מבחינת חומרת הפציעות שהיו. מסגד ממולכד ונדרש שם פינוי מהיר מאוד של הפצועים בגלל רמת הפציעה שלהם. היו כמה מסוקים באוויר, והוחלט שאנחנו נפנה. הגיעו אלינו למסוק ארבעה פצועים ברמות פציעה מאוד קשות. הסקנו אותם לבית החולים ומסתבר שהחלטה להטיס אותם במסוק יסעור הייתה ההחלטה שהצילה את חייהם. הלכתי לבקר אותם בבית החולים וכל הארבעה האלה בחיים".

לסיום מתייחס רנ"ג ח' לתפקידים המיוחדים שממלאים המכונאים המוטסים. "למכונאי מוטס יש כמה תפקידים. ישיבה בתא הטייס ותפעול המערכות שם, ויש לו עבודה נוספת בתא המטען של המסוק, שם מתרחשת המשימה שהמסוק מבצע. לדוגמא בפינוי פצועים, המכונאים מבצעים תפקיד מכריע. הכנסה מהירה של הפצועים ולאחר ההמראה אנחנו עוזרים כמה שניתן לצוותי 669 שנמצאים במטוס. נחישות בתפקיד שלנו מקצרת את הזמן עד להגעה של הפצועים לבית החולים. זה עסק מאוד מורכב, ודורש עבודה מדויקת ומקצועית בין כל אנשי הצוות".