מסוק קרב בשמי עזה
מסוק קרב בשמי עזהצילום: דובר צה"ל

בצה"ל חושפים הערב (רביעי) כי לאחר שחקרו את הנושא, הטענות הפלסטיניות לפיהן חוסלו שני עיתונאים חפים מפשע אינן נכונות, ומדובר בשני מחבלים.

"ברשתות התקשורת הפלסטיניות השונות דווח בימים האחרונים כי במהלך תקיפה שבוצעה מוקדם יותר השבוע באיזור רפיח נהרגו שני עיתונאים בשם חמזה אלדחדוח ומצטפא ת'ריא. מידע מודיעיני שיש בידי צה"ל מוכיח את זהות שני המחוסלים כפעילים בארגוני הטרור ברצועה שלקחו חלק בקידום פעולות טרור נגד כוחות צה"ל", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

עוד צויין כי טרם תקיפתם של השניים הם "הפעילו רחפנים באופן שיצר איום ממשי על כוחותינו, אשר הכווינו כלי טיס של חיל האוויר לתקיפת המחבלים אשר היו אחראים על הפעלתו".

מצטפא ת'ריא, כך על פי המידע שבידי צה"ל, היה פעיל בארגון הטרור חמאס בחטיבת העיר עזה. מסמך שאותר על ידי כוחות צה"ל בשטח הרצועה במהלך הלחימה מראה מבנה ארגוני של כלל הפעילים בגדוד אלקאדסיה של הארגון, בו מצוין שמו של מצטפא לצד תפקידו בארגון - סגן מפקד חולייה.

חמזה ואאל חמדאן אל דחדוח, שימש כפעיל בג'יהאד האסלאמי וביצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל. במסמכים שאותרו על ידי כוחות צה"ל במהלך הלחימה בשטח הרצועה, מופיע דחדוח ברשימה של פעילים מתחום ההנדסה האלקטרונית של ארגון הטרור ונאמר כי בעבר שימש מפקד מחלקה בגדוד זייתון בארגון והיה אחראי גזרה ביחידה הרקטית של ארגונו.