צעדת משפחות החטופים
צעדת משפחות החטופיםצילום: משרד החוץ

חבר משלחת משרד החוץ להאג, אלון לביא, שוחח עם ערוץ 7 על צעדת משפחות החטופים יחד עם עוד 1,500 נוצרים תומכי ישראל ונציגי הקהילה היהודית בהולנד מחוץ לבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג.

"צעדנו יחד, למעלה מ-1500 נוצרים תומכי ישראל עם הקהילה היהודית בהולנד ונציגי משרד החוץ, בקור של מינוס 4 מעלות כ-2 ק"מ כאשר עשרות מבני משפחות החטופים מובילים את הצעדה לעבר הכיכר מול בית הדין לצדק בהאג", מספר לביא.

הוא מציין שרגע לפני תחילת הצעדה ניסו להפריע לצועדים גורמים פרו פלסטינים. "הם הפריעו, עיכבו את הצעדה והפרו את ההסכמות עם המשטרה. הכוחות דחפו אותם מחוץ לתוואי הצעדה ורק לאחר שהמשטרה פינתה את האזור התחלנו לצעוד".

לשאלה אם מדובר בהפגנה נגד בית הדין בהאג ענה לביא כי "ההפגנה נועדה לתמוך במשפחות החטופים ובעמדתה של ישראל - ולא כוונה נגד בית הדין. במהלך הצעדה הקרנו סרטונים שמראים את הפשע ופעולות הטרור שחמאס ביצע באזרחי ישראל. כמו כן קידמנו ראיונות בתקשורת המקומית והבינלאומית כדי להעביר את המסר הישראלי לעולם. לקראת סוף ההפגנה דני מירן, סיפר את סיפורו האישי על חטיפת בנו עומרי, בידי מחבלי החמאס לעיני אשתו ובנותיו".

לביא מדגיש כי הצעדה היתה מהלך חשוב. "היה קשה לשמוע את הטענות השקריות של התביעה הדרום אפריקנית אך יחד עם זאת אני חושב שהצוות המשפטי של ישראל מאוד שמח לראות אותנו שם תומכים בו".

הערב משפחות החטופים צפויות לפגוש חברי פרלמנט ולקיים אירוע מסיבת עיתונאים עם התקשורת הבינלאומית והמקומית בהאג.

מחר יערכו המשפחות אירוע קבלת שבת מול ארמון הנשיאות ותפילה למען החטופים והצלחת ישראל בהשתתפות הקהילה היהודית בהולנד.

לביא מציין גם את שיתוף הפעולה ההדוק בין משרד החוץ והמשפטים, צה"ל והמל"ל עם מנהלת משפחות החטופים.