הצלחה לשגרירה ציפי חוטובלי: הפרלמנט הבריטי אישר את חוק ה-BDSערוץ 7

הישג לשגרירת ישראל בבריטניה ציפי חוטובלי: על רקע המלחמה בעזה, חוק ה-BDS עבר אתמול (רביעי) בערב, בקריאה שלישית בבית הנבחרים הבריטי. כעת יעבור החוק לאישור סופי בבית הלורדים.

הצעת החוק נועדה למנוע מגופים ציבוריים (כולל אוניברסטאות) להשתתף בחרמות של סחורות, שירותים ואנשים ממדינה או טריטוריה מסוימות באופן הסותר את מדיניות החוץ של בריטניה.

החוק כולל גם סעיף מיוחד המציין כי לא ניתן יהיה להחריג את מדינת ישראל ממנו - אלא אם ישונה החוק כליל. מטרת הסעיף היא למנוע משר מסויים בממשלה להפוך את ישראל מחריגה על דעת עצמו.

כחלק מהקיטוב הפוליטי הגובר בבריטניה לקראת הבחירות, מפלגת הלייבור הצביעה נגד החוק אך הבהירה שהצבעה זו אינה סותרת את התנגדותה ל-BDS.

השגרירה ציפי חוטובלי אמרה לערוץ 7 כי מדובר בחדשות טובות במיוחד. "אתמול עבר בפרלמנט הבריטי חוק נגד BDS שקובע במפורש ששום גוף, גורם או אונבירסיטה יכול להחרים מדינה - ויש אזכור ספציפי של מדינת ישראל".

"החרם היה אחד הכלים במשך שנים של תנועת ה-BDS שרצתה לתמוך בחרם כלכלי על ישראל ובחרמות אקדמיים ואחרים. מדובר בהישג חשוב מאוד. שנים רבות שהמהלך החקיקתי הזה נמשך כאן בפרלמנט ואתמול היה לנו רגע של ניצחון", הוסיפה.

"בתוך כל המהלכים שמתרחשים במלחמה הזו - הפרלמנט הבריטי עמד לצד ישראל כשהצביע ברוב גדול בעד הצעת החוק הזו שאושרה ועכשיו צריכה להיות מאושרת בבית הלורדים ואז החוק ייכנס לספר החוקים הבריטי", סיכמה חוטובלי.