הנשיא הרצוג נפגש עם אורי מגידישאבי קנר, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו היום (חמישי) עם החיילת אורי מגדיש, תצפיתנית מבסיס נחל עוז שנחטפה לעזה על ידי מחבלי חמאס ב-7 באוקטובר ושוחררה מהשבי על ידי לוחמי צה"ל.

בפגישתם, לראשונה מאז ה-7 באוקטובר, לבשה אורי את מדי צבא ההגנה לישראל.

היא סיפרה על קעקוע פרפר שאחיה הקטן קעקע על ידו כסימן לתקופה בה הוחזקה בשבי. אורי שיתפה את הנשיא בסיפור המדהים מאחורי הקעקוע: "כשהייתי בשבי ביקשתי סימנים מאלוקים, אמרתי 'תראה לי פרפר' ואז אחד האנשים שם הוציא כמו פופיט כזה, כמו צעצוע בצורת פרפר. הבנתי שזה היה סימן ומאז זה נשאר איתי".

בתום המפגש אורי הציגה לנשיא את הרסיסים שנשארו בגופה מה-7 באוקטובר ועד שחולצה וטופלה על ידי מערכת הבריאות בישראל. בנוסף הראתה לנשיא ולרעייתו את חוברת החפיפה שלה בזמן השירות הצבאי ששרדה את השריפה בחמ"ל.

הנשיא שיבח את אורי על עשייתה כיום, ועל התושייה העמוקה אותה גילתה בזמן השבי. "עם ישראל כולו, היה בהתרגשות רבה כששמע את הבשורה על חזרתך. כשמך אורי - הבשורה הפיצה אור אצל אזרחי ישראל בתקופה חשוכה. זו באמת הייתה בשורה אדירה, המדינה כולה יצאה מגדרה - את ניצבת בתודעה הלאומית".

הנשיא הוסיף ואמר כי אורי הראתה את גודל התקווה. "אני חושב שזה ממש מרשים ומרגש הסיפור שלך, גבורה אמיתית. וגם ברוך ה' שאת ניצלת מהמלתעות האכזריות האלה".