ח”כ צבי סוכות מפלגת, הציונות הדתית
ח”כ צבי סוכות מפלגת, הציונות הדתיתצילום: ערוץ 7

ח"כ צבי סוכות קיבל פניות מעורכי דין שייעצו לו לתבוע את חברת 'שידורי קשת' לאחר שבשידור של 'חדשות 12' נטען כי דבריו נכללו בטיעוני דרום אפריקה נגד ישראל בהאג - למרות שהמסמך כלל אינו כולל אותם.

במהלך השידור הוצגו קטעים מדברי ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט, שצוטטו בתביעה נגד ישראל בבית הדין בהאג, ולאחריהם הובאו ציטוטים של חברי כנסת נוספים.

בין הסרטונים שהוצגו, הובאו גם דברי סוכות שאמר בכינוס שדולת הניצחון בכנסת: "זה חייב להיגמר בצורה שונה לחלוטין, צריך שכל אחד יראה את מה שקרה בעזה ויירתע, צריך לכבוש ולספח, לבנות שכונות ויישובים גדולים במקום הזה שיקרא על שם גיבורי האומה".

"זה הדבר הכי חשוב, תמונת הניצחון היא תמונה של כיכר פלסטין שתהפוך לכיכר הגבורה, שכל ילד בעולם הערבי יראה את מה שהיה ויבין שאיתנו לא מתעסקים", הוסיף.

אלא שלמרות שהדבר נאמר בשידור, התבטאויותיו של ח"כ סוכות לא נכללו כלל בתביעה שהוגשה לבית הדין בהאג וגם לא הוזכרו בדיון בו.

סוכות הסביר כי מבחינתו אין רצון לתבוע משום ש"לא מדובר בהוצאת דיבה, מאחר וזו לא בושה להופיע בתביעה".

"בשידור בחדשות 12 הוצג אתמול סרטון של דברים שאמרתי, שכביכול הוצגו בתביעה נגד מדינת ישראל בהאג, הדברים אכן נאמרו ואני עומד מאחוריהם, אך הם לא הוצגו בתביעה. זו לא בושה להופיע בתביעה השערורייתית הזו, אני עומד לחלוטין מאחורי דבריי, וממשיך גם היום לקרוא לראש הממשלה ולשר הביטחון שלא לוותר, ולהמשיך בכל הכוח, עד הניצחון האמיתי שכולל התיישבות ברצועה ועידוד הגירה לתושבים, רק התיישבות תביא ביטחון", דברי סוכות.