פעילי החסד מפתיעים את הדיין הלוחם הרב זרביב
פעילי החסד מפתיעים את הדיין הלוחם הרב זרביבצילום: איתמר שגב

פעילי חסד מהציבור החרדי ציידו את הדיין הרב אברהם זרביב, שלוחם בעזה נגד ארגון חמאס, בציוד לחימה מחודש.

בשעת ערב החליטו לצאת למשימה העסקן בנימין מחלב, אלישיב גלברד ועוד כמה שותפים ולנחות על ביתו של הדיין עמוסים בציוד ואמצעי עזר ללחימה, חדשים ומשופרים. החל מאפודים קרמיים עבורו ועבור חייליו, המשך במשקפות וכוונות לנשק וכלה בגנרטורים ומצלמות רחפן.

הדיין ומשפחתו הופתעו מהברכה שנחתה עליו והסבירו את גודל המשמעות של הציוד המשלים והחדש, אמצעים שישפרו את יכולות התנועה והלחימה של הרב וחייליו בעומק שטח האויב.

"עכשיו הדגש שלנו הוא על אמצעי עזר ללחימה", אומר מחלב, ממתנדבי ארגון 'ועד הצדקה'. "מזון וביגוד כבר השלמנו לרוב, אבל ציוד העזר ללוחמים הוא קריטי ומשמעותי עכשיו יותר מכל. פגשנו את המפקדים ואת החיילים מקרוב וראינו מה ההבדל בין אפוד ישן ושחוק לאפוד חדש וקליל, בין כוונת ישנה וחלודה לכוונת חדשה עם עדשה טקטית משופרת. רק בשבוע האחרון הציגו בפנינו כתת חיילים שקיבלו מאתנו מצלמת רחפן, איך בלעדיו הם לא היו מזהים מחבל שהפתיע אותם מאחת המנהרות – אירוע שהיה נגמר חלילה באסון גדול".

בחודש זה ימלאו לדיין 53 שנים. "זהו גם מתנת יום הולדת", אמר הרב וציין שלאחר ביקור קצר בחיק המשפחה, הוא ממהר לשוב לעזה ולהמשיך ללחום. הדיין הוציא מכיסו שקית חול והציגה למתנדבים: בתוכה גרגרי חול שאסף מאדמת גוש קטיף בערב הגירוש בקיץ 2005 ושמר אצלו עד היום הזה.

"זה המצפן שלי", אמר הדיין, "התרומה שלכם ממחישה את הערבות ההדדית בין כל חלקי עם ישראל, קיבלנו את הציוד הכי יקר ואיכותי שתסייע לנו במשימה הקשה והמורכבת, ועכשיו אנחנו מרגישים שבאמת אנחנו לא נלחמים לבד".

המתנדבים מעניקים כוונת לרב זרביב
המתנדבים מעניקים כוונת לרב זרביבצילום: איתמר שגב