ישיבת 'צביה' בקעת הירדן
ישיבת 'צביה' בקעת הירדןצילום: באדיבות המצלם

ישיבת צביה בבקעת הירדן, אותה מוביל ראש הישיבה הרב יוסי זלצמן, פתחה בימים אלה את ההרשמה לקראת שנת הלימודים הבאה והרחבתה באופן משמעותי.

בשנת תשפ"ד, הישיבה מונה 87 תלמידים בכתות ז'-י' מיישובי הבקעה והסביבה, מצפון ומדרום. בשנת הלימודים הבאה תיפתח גם פנימיה והישיבה תעבור למבני קבע בגבעת סלעית.

שיעור בישיבה
שיעור בישיבהצילום: באדיבות המצלם

הרב זלצמן מספר כיצד נולדה הישיבה. "מדובר יוזמה של המועצה האזורית בקעת הירדן כדי לתת מענה חינוכי תורני דתי לתושבים. לפני תשע שנים הוקם באזור בית ספר יסודי ממלכתי דתי והיה ברור שכשהתלמידים יגיעו לכיתה ח' יקימו להם ישיבה כדי שיהיה להם מענה חינוכי באזור מגוריהם".

לחצו כאן לפרטים ויצרת קשר עם הישיבה

רשת 'צביה' זכתה במכרז ובשנה שעברה הוקמה ישיבה צומחת כשכיתות ז' וח' הועברו מבית הספר היסודי אלינו והחלו גם ללמוד בכיתה ט'. השנה עדיין אין פנימיה ובשנה הבאה נעבור למבנים בגבעת סלעית ואז נגדיל את כמות התלמידים וניתן אופציה פנימיתית, הוא מוסיף.

הוא מתווה קווים לדמות הישיבה. "זו ישיבה חדשה ומתפתחת, תורנית ומחוברת לקודש, חבר'ה שמובילים אותם למסלול של יראת שמיים ועבודת ה' ומשתדלים להצמיח כל אחד בדרך שלו. התורה היא לב החיים ואנחנו רוצים לתת מקום לכל ילד עם הכשרונות המיוחדים שלו. גם מקצועות הלימודים נלמדים ברמה גבוהה ויש לנו מגמות מחשבים, פיזיקה וארץ. המטרה היא לתת גם למי ששואף לרמה לימודית גבוהה לתת את המענה המתאים, וגם למי שיש לו יותר חיבור לארץ והוא יותר 'הומני'".

"אצלנו הופכים את חלומות התלמידים למציאות."

הרב יוסי זלצמן,
הרב יוסי זלצמן,צילום: באדיבות המצלם

"יש לנו יום בשבוע שנקרא 'יום שמביא לידי מעשה' שבמהלכו כיתות ט' ו-י' יוצאים להתנדבות, לטיול או ללימוד תורה באחת הישיבות שיש בבקעה. המטרה היא שילוב של חיבור לתורה ולאדמה של בקעת הירדן".

הניסיון והרצון הוא לגעת בכל תלמיד במקום שהכי משמעותי עבורו. "יש אצלנו הרכב מוסיקלי עם מורה כדי שגם מי שמחפש את הצד הזה יהיה לו מענה, אנחנו מתכוונים להקים נגריה כדי שיהיה מקום לחבר'ה היצירתיים שרוצים ליצור בידיים, מתכננים קורסים בכתיבה יוצרת ומענה בכל תחום. המטרה היא שכל ילד, מהבקעה ומחוצה לה יוכל למצוא את המקום המיוחד שלו בישיבה שלנו".

גם אווירת הלימוד, לדברי הרב זלצמן, היא מיוחדת במינה. "האווירה מאוד משפחתית וקרובה, יש בכל שבוע התוועדות של שמחה, יש יחס אישי לכל אחד והמשרד שלי פתוח, ולא רק כקלישאה, לכל תלמיד. אני מאמין שמי שמחפש אתגר תורני או לימודי - ימצא את מקומו בישיבה שלנו מתוך אהבה, שמחה, ורצון לצמוח".

בימים הקרובים יתקיים יום פתוח וניתן להירשם אליו כעת.

לחצו כאן להרשמה לחוג בית שיתקיים בעז"ה ביום ראשון יא' שבט (21.1) 20:30 בעופרה