נשיא איראן ראיסי היום
נשיא איראן ראיסי היוםצילום: רויטרס

מנחה טלוויזיה באיראן הציע בערוץ המזוהה עם משמרות המהפכה שאולי הגיע הזמן לייצר נשק גרעיני, וראש הוועדה לאנרגיה אטומית באיראן הצהיר כי ההרתעה האיראנית מספיקה ואין סיבה בעתיד הנראה לעין להתקדם לעבר ייצור פצצות גרעיניות.

בתוכנית ששודרה בשבת האחרונה בערוץ האיראני הפנה המנחה, חוסיין חוסייני, שאלה לראש הארגון לאנרגיה אטומית, מוחמד אסלאמי, ותהה: "האם לא הגיע הזמן שאיראן תייצר את הנשק הגרעיני הראשון שלה, לאור הסכסוך המתמשך נגד עזה ואיומים חוזרים ונשנים מצד ישראל?"

מוחמד אסלאמי אמר בתגובה כי: "ייצור נשק להשמדה המונית מעולם לא היה חלק מהדוקטרינה ההגנתית של איראן ואינו מותאם למדיניות החוץ שלה", זאת כמובן למרות ההתעשרות הגרעינית המתמשכת של משטר האייתולות.

כשנשאל אסלאמי על החזקת נשק גרעיני לאיזון כוחות, הבהיר: "זה לא חוסר יכולת, אלא חוסר רצון. הרצון של המערכת שלנו לא נוטה לקדם דבר כזה, אך האסטרטגיה למען הביטחון הלאומי היא להתקדם בזה. הגענו לנקודה שבה יש הרתעה מבלי להפר שום חוק", זאת כמובן בניגוד לדו"חות חמורים של הסוכנות הבינ"ל לאנרגיה אטומית, המביעה שוב ושוב דאגות לגבי חריגה משמעותית מרמות ההתעשרות המותרות לפי החוק הבינלאומי.