עילי הררי
עילי הרריצילום: ערוץ 7

ראש העיר רמלה מיכאל וידל פנה להנהלת סמינר הקיבוצים בדרישה להחזיר ללימודים את הסטודנט עילי הררי, תושב העיר, שהושעה מהלימודים לאחר שלטענתו מחה נגד תומכות טרור שלומדות במקום.

הררי הורחק לצמיתות בלי זכות ערעור בעקבות מחאה, כך לדבריו, שהביע כלפי סטודנטיות ערביות שהתבטאו כתומכות במעשה הטבח בשבעה באוקטובר.

במכתב ששלח וידל לשר החינוך ויו"ר המל"ג יואב קיש ונשיאת המכללה ציפי ליבמן הוא כתב, "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על מקרהו של הסטודנט תושב רמלה, עילי הררי, הלה סולק לאחרונה מלימודיו במכללת 'סמינר הקיבוצים', לאחר שהוביל בחודשים האחרונים מחאה לגיטימית, חוקית - ובעיקר צודקת! - להרחקת שלוש סטודנטיות ומרצה מהמכללה, לאחר שאלו הביעו תמיכה בטרור".

וידל ציין כי "כל זאת ללא מתן אפשרות לערעור בהליך מסודר על החלטת המכללה לסילוקו לצמיתות מהלימודים. מזה כחודש מפתיחת שנת הלימודים, הררי מנוע מלהגיע ללימודים, בעוד מי שהביעו תמיכה בטרור ממשיכות לפקוד את שערי המכללה כרגיל".

הוא הוסיף, "לא ייתכן כי מוסד אקדמי בישראל לא רק שלא יסלק תומכי טרור וישבח את מי שחושף סטודנטים ואנשי סגל התומכים בטרור, אלא יפעל נגד אותם אלה בדיוק שחשפו את תומכי הטרור, ואף יעניק גיבוי לתומכי הטרור".

"הדבר חמור שבעתיים לאחר המציאות בישראל של אחרי השבעה באוקטובר, שהרעידה את אמות הספים של כל אזרח במדינה", כתב וידל במכתב.

הוא הוסיף, "כראש העיר רמלה, אני גאה בעילי ותומך בו ובמאבקו החשוב ללא סייג. במסגרת כהונתי, תמיד דגלתי ושאפתי לקדם חיים משותפים בעיר המעורבת שלנו, ולקרב בין האוכלוסיות והתושבים. עם זאת, לעולם לא נתתי - ולא אתן - יד לתמיכה והזדהות בטרור ובהסתה נגד מדינת ישראל ואזרחיה וכך אני מצפה לפעול מכל מוסד רשמי במדינת ישראל - קל וחומר מוסד חינוכי הקשור להשכלה גבוהה".

"אשר על כן, אבקש להחזיר לאלתר את הסטודנט עילי הררי ללימודיו, לסלק את הסטודנטים והמרצה תומכות הטרור, ובכך לעשות צדק ולפעול בהתאם לקול ההיגיון והמוסר הבסיסי", כתב לסיום.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר, "עילי חייב לחזור לספסל הלימודים ומיד. לא הגיוני שתומכות הטרור לכאורה ממשיכות בלימודים כרגיל ועילי יושב בבית מובטל עקב אהבתו למדינת ישראל וצה"ל. אני קורא לשר החינוך לכפות על המכללה להחזיר את עילי באופן מידי".

תגובת מכללת סמינר הקיבוצים, "תשובה למכתבו של ראש העיר תישלח ישירות אליו. המכללה טיפלה בחומרה ובכל הכלים החוקיים שיש בידה בכל המקרים שהובאו לידיעתה על התבטאויות סטודנטים ברשתות החברתיות".

"עילי מעולם לא התבקש להפסיק את מאבקו או את הביקורת שלו, ולא הורחק בשל דעותיו אלא בשל התנהגות בריונית שמנוגדת לכללי התקנון של המכללה. הוא זומן לשיחה בשל העובדה שהפיץ הכפשות ושקרים ועשה שימוש שלא כדין במערכות המכללה. בשל בחירתו שלא לשתף פעולה עם ההליך, הוא זומן לוועדת משמעת".

"עילי בחר במודע שלא להגיע לוועדת המשמעת, על אף שהובהר לו מראש ובכתב שבאי הגעתו הוא מוותר על זכות הערעור", נמסר.