שרה אברמוביץ
שרה אברמוביץצילום: שמרית בנימין
  1. כולנו מבינים את זה שלפעמיים ישנם אתגרים... בחיים, בעבודה וכן - גם בוזגיות. לעיתים התגובה הראשונית היא לחשוב שאין לנו שליטה על כך ואלו הם החיים.
  2. אך עם נקודת מבט מעט שונה על הזוגיות דרך הטבע, נוכל להבין כיצד להחזיר את השליטה על טיב הזוגיות ולגרום לה רק לצמוח.

    הנה הם 4 הכלים המעשיים ביותר שאפשר ללמוד דרך הטבע כדי להצמיח את הזוגיות:

    1. לצמוח בקרקע פוריה

הרבה פעמים, נדמה לנו, בטעות, שאנחנו לא מספיק מתקדמים ונשארים תקועים. המחשבה הזאת גם מתסכלת, וגם גורמת לנו, להפעיל כוח כדי להתקדם. אך בפועל אנחנו נגלה, בטווח הארוך, שרק בזבנו אנרגיה ולא התקדמנו.

צמיחה היא שינוי פנימי שמחייב קרקע מזינה. כמו שהעץ אוהבת מקומו ואז הוא צומח. היכולת לאהוב אותנו כמו שאנחנו,לא מושלמים, ולהתחזק ובדברים הטובים שבנו, מאפשרת לנו לנטוע בתוכנו שורשים עמוקים. משם נוצרת יציבות, שמאפשרת לנו לתת את הטוב שלנו לעולם ולצמוח.

בואו נחזור להיות נטועים :)

  1. 2. אנרגיה של גדילה

העץ לוקח את אור השמש והחום, ובתהליך פוטוסינתזה יוצר אנרגיה של גדילה. הרבה פעמים אנחנו מחפשים בחוץ את הפתרון, ותולים את הטוב שבנו, בתגובות של אנשים שמולנו זה הופך אותנו לתלויים. זה הופך אותנו לחסרי יציבות.

בואו נלמד מהעץ להשתמש באור וחום שבטבע ולקחת את המשאבים הטובים שיש בנו - אלו המשאבים שלנו. ככה נתמלא בטוב ונעביר את הטוב הזה לאחרים.

3.שורשים חזקים = גדילה נכונה

העץ טוב לו במקומו, וכדי לצמוח הוא מגביר יציבות ומעמיק שורשים. אנחנו רגילים, הרבה פעמים, להאשים אחרים במציאות הלא טובה שלנו. לתפוס מסכנות, או קרבנות, ולהתלונן על מה שקורה לנו.

העץ מלמד אותנו לשים את כל התלונות והמסכנות בצד, להשיל את כל הקליפות שלא מאפשרות לנו לצמוח, ולחזק את המקומות החלשים שבנו, בעבודה מתמדת בשמחה ולעבוד על המידות שלנו.

בואו נחזור לשורשים שלנו, ונטפל במקומות שהרגשנו מחסור, ננשום וניתן לעצמנו הרבה אור וחום מהשורש. זו הבחירה בחיים.

  1. 4. לפני צמיחה יש שלכת

יש לנו רגעים וזמנים בחיים, שלא בדיוק הולך לנו. העומס בתוכנו גדל, והתחושה היא שדברים לא בדיוק מסתדרים לנו כמו שאנחנו רוצים.

העץ יודע שיש לו תקופת שלכת. זו התקופה הכי משמעותית לפני צמיחה. זו התקופה שמזמינה את העץ להשיל את כל שלא נצרך לו, כדי להגיע לצמיחה חדשה. האירועים והמקומות, שבהם לא הולך לנו, מזמינים אותנו לעשות בירור. לבדוק מה נכון לנו, ומה לא נכון לנו כדי לקבל את הנפילה לצורך צמיחה הרבה יותר משמעותית.

**
במסגרת פרויקט 252 תתארח (ביום רביעי) שרה אברמוביץ, מאמנת אישית נשים ליחסים טובים במשפחה ויצירת זוגיות ותרחיב בנושא: "איך ללמוד מהטבע כיצד להצמיח את הזוגיות?"
להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן >>