עו''ד מנשה יאדו
עו''ד מנשה יאדוצילום: ארגון חוננו

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר הסכם פשרה במסגרתו יפצה ערבי אשר תקף יהודי שנקלע עם רכבו סמוך לשכונת שועפאט בירושלים במהלך מבצע שומר החומות בסכום של 75,000 שקלים.

הערבי וחבריו ביצעו לינץ' אכזרי ביהודי אשר ניצל הודות לתושבים שחלפו במקום והניסו אותו מהמקום ברכבם. הערבי נעצר ונידון ל-18 חודשי מאסר. לאחר גזר הדין הגיש היהודי תביעה אזרחית כנגד התוקף הערבי באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו.

בכתב התביעה מתאר עוּ"ד יאדו את הלינץ' האכזרי אותו עבר היהודי: "ביום 16.5.21 איבד התובע שליטה על רכבו בסמוך לשכונת שועפט בירושלים, כתוצאה מהתאונה אבדה הסוללה של מכשיר הטלפון של התובע ולכן הוא לא יכול היה להזעיק עזרה, וכך נותר הוא בגפו ובלא טלפון בלב שכונה עוינת. בתוך זמן קצר החלו מקומיים תוקפים את התובע על רקע חזותו היהודית באירוע שהלך והסלים עד שבעיצומו הגיע הנתבע יחד עם אחרים והצטרפו ללהקה של פורעים שכבר תקפו את התובע וכולם בצוותא חדא פגעו בתובע מי בבעיטות, מי במרפקים, מי בהלקאת חגורות, מי בידוי אבן, באווירת לינץ רצחנית שעלולה הייתה להסתיים ברצח או בחבלה חמורה".

עו"ד יאדו מסר: "התביעה האזרחית נועדה להשלים את ההליך הפלילי. כעת הטיפול עובר לידי ההוצאה לפועל כדי לגרום לתוקף להצטער על מעשיו".