שלמה אזולאי, חבר פורום ‘עוטף ישראל’ ותושב שדרות מספר בשיחה עם ערוץ 7 על המאבק שהפורום מוביל נגד החזרת התושבים לבתיהם לפני הכרעת חמאס.

"הגענו לפה מאות מתושבי שדרות, יצאנו מהמלון אל הכנסת ואנחנו אומרים לממשלת ישראל 'תתעוררו'. הולכים להחזיר אותנו לשדרות ואנחנו לא מוכנים לחזור למציאות ביטחונית מעורערת, לא מוכנים לחזור ל'עאלק' שגרת חיים בתוך מלחמה", אומר אזולאי.

הוא מוסיף כי "לא יכול להיות שאחרי שלושה חודשים אתה מחזיר את תושבי שדרות לאותה מציאות. שום דבר לא השתנה. הטפטופים נמשכים, זאת מציאות חיים לא נורמלית. אתה צריך עוד זמן להילחם? אין בעיה, אבל תן לנו את האפשרות שלא להחזיר את הילדים שלנו למציאות הזו. אפשר לנצח ואפשר להפסיק את הקסאמים. זו לא גזירת גורל, ואחרי ה-7 באוקטובר לא יכול להיות שהמציאות הזו לא תשתנה. יש לצה"ל את הגב שלנו, תעשו את העבודה, אבל זה לא הזמן להחזיר ילדים קטנים למציאות של מלחמה".

"זה גם מוקדם מדי ואנחנו מודאגים מכל מיני דברים שאנחנו רואים - כמו העניין שתושבי צפון הרצועה חוזרים לגור בסמיכות אלינו. מה זה הדבר הזה?", תוהה אזולאי. "איך יכול להיות שהם חוזרים ואנחנו לא חזרנו? אנחנו מרגישים שאין מספיק עוצמה ואין מספיק רצון לסיים את המשימה כמו שצריך. אנחנו, תושבי שדרות, נלחמים את המלחמה של העם כולו, שדורש לגמור את העבודה כמו שצריך".

אזולאי נשאל האם מציאות החיים במלונות לא מקשה על המפונים ומשיב בנחרצות: "נכון, אבל יותר קשה לחזור לבית שלנו לאותה מציאות שהיינו בה. אני יכול לדבר בשם אלפי תושבים שתומכים במאבק שלנו, שאומרים שאנחנו מוכנים להיות עוד במלונות במציאות לא פשוטה, בשביל שנחזור אחר כך לבית שלנו במציאות נורמלית. אבל סתם להיות במלונות עוד חודש עוד חודשיים ואחר כך להחזיר אותנו לאותה מציאות? זה לא הגיוני".

בהמשך מתאר אזולאי את שגרת החיים של המפונים. "אנחנו מנהלים חיי שגרה מלאים, כולל מעונות, גנים לילדים, בתי ספר, פעילויות ואנחנו ממש משתדלים לקיים שגרת חיים של קהילה, במיוחד לאור מה שעברנו. אנחנו חזקים ואנחנו ביחד, ומצפים למציאות חיים אחרת, נורמלית, כמו בכל עיר נורמלית בה תושב זכאי לקבל ביטחון נורמלי".

לסיום הוא פונה לממשלה: "אני מצפה שישמעו אותנו, שההנהגה תדבר אלינו בגובה העיניים, שיגידו לתושבי שדרות מה מחכה להם ומה לא מחכה להם. לא הגיוני שלא שומעים לתושבים. התושבים גם כך מרגישים שהפקירו אותם בשמחת תורה, ואני מצפה מנבחרי הציבור, גם מנבחרי הציבור שלנו בציונות הדתית, להצטרף לזעקה שלנו, לזעקה של ביטחון לתושבי שדרות ועוטף עזה".