שירה והחיילים
שירה והחייליםבאדיבות המצלם

שירה כהן (44) מקריית מלאכי, מאבטחת באירועי ספורט לפרנסתה, מספרת בשיחה עם ערוץ 7 על השליחות שלה מתחילת המלחמה לקיים ערבי על אש לחיילים ולדאוג לחיילים בכל מה שצריך.

"שלשום עשיתי ל-600 חיילים שיצאו מעזה ערב על האש ברמה, משהו חמוד. בכלל, מתחילת המלחמה אני עושה ערבי על האש. ביום ראשון אחרי שמחת תורה הלכתי לשטח ופגשתי אנשי זק"א וצנחנים והם ביקשו אוכל, ארגנתי להם מבאר יעקב מישהו שפתח את הפלאפל וכך דאגנו להביא להם", מספרת כהן.

לדבריה, "באנו לצאת ואז אמרו לנו שיש מחבלים במפלסים. שמונה מחבלים תפסו לידנו, נס גדול. עושה דברי חסד מאז ומתמיד לכל מיני אנשים אבל זה בקטנה, במלחמה הזו זה נהפך לחמ"ל על האשים לכל מי שמבקש, הגעתי למצב שהחיילים מתקשרים אלי ואומרים: אנחנו רוצים כי החבר'ה יוצאים מעזה או כי החבר'ה עומדים להיכנס".

כהן תורמת מכיסה סכומים גדולים ומפה לאוזן דרך חברים ומכרים. "ערבי העל האש תמיד עם מוזיקה, ואם צריך סופגניות בחנוכה אז דאגנו. אין לי רכב וכל פעם הסתדרתי איך להביא את הבשר והפיתות. כנראה מה שראיתי בדרך כל כך זעזעה אותי והפכתי את זזה לאנרגיה חיובית. הם נלחמים וגם אני נלחמת בשבילם. יש יחידות כמו הנדסה קרבית שליוויתי אותם מתחילת המלחמה.

הגיע למצב כזה שאפילו הרס"ר מתקשר ואומר שחסר קפה שחור או נייר טואלט. אני לא עמותה ולא חמ"ל, הרבה סייעתא דשמיא, הם מסכנים את החיים ואני מסכנת את החשבון בנק".

כהן פנתה לקרוב משפחתה, הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת כסא רחמים, שבירך על המיזם. "הרב מאזוז והרב ברדא מאוד תומכים ויש לנו סייעתא דשמיא לא נורמלית. הרב ברדא היה אפילו אצלנו באחד האירועים ביד מרדכי והרב מאזוז בירך דרך הטלפון. אפילו הרב כתב הקדשות לספרי תהילים. משתדלים לעשות חסד, כולל לדאוג לבוקסרים, ציציות, גרביים וגופיות, הכל בשביל החיילים".

הרב מאזוז כותב הקדשות על ספרי התהילים
גרפיטי תודה לשירה בחאן יונס
גרפיטי תודה לשירה בחאן יונסצילום: באדיבות המצלם