מחשב
מחשבpexels

על פי אילו פרמטרים וקריטריונים מומלץ לבחור מחשבים ניידים, כך שנמצא את עצמנו עם מחשב טוב ואמין שבאמת יתאים לצרכים שלנו?

הגדרת צרכים עיקריים – הצעד הראשון שבו כדאי לנקוט כאשר מתעניינים ברכישת מחשב נייד, הוא להגדיר לעצמנו בצורה מפורטת ומדויקת כמה שיותר – מהם בדיוק הצרכים והשימושים הצפויים שלנו במחשב? לדוגמה – האם אנחנו צפויים לקחת אותו איתנו מדי יום לעבודה או ללימודים?

במידה וכן – האם אנו צפויים לסחוב אותו בתיק הגב שלנו וללכת אתו כך מרחקים ארוכים יחסית? אם זה המקרה, נרצה אולי לחפש מראש מחשב נייד יחסית קטן וקל משקל. במידה ואנו זקוקים לו לשימושים טכניים ספציפיים, דוגמת עבודה עם תוכנות מקצועיות מסוימות הקשורות לתחום העיסוק שלנו, נרצה כמובן לוודא כי המפרט הטכני שלו מתאים וטוב מספיק עבור צרכים אלו וכו'...

גודל המסך – גודלו של המסך הוא אחד הפרמטרים העיקריים והחשובים ביותר כאשר מדובר במחשבים ניידים, שכן הוא מגדיר עד כמה גדול וכבד יהיה המחשב. את גודל המסך הרצוי יש לקבוע כאמור על פי הצרכים והשימושים הצפויים שלנו. במקרה ומחשב זה צפוי לשמש אותנו גם לצפייה בסרטים, סדרות וכד' ייתכן כי נרצה מסך גדול יחסית. אך אם אנו מתכננים לצפות באמצעותו בטלוויזיה או סרטים בעיקר כשנהיה בבית, אפשר להסתדר גם עם מחשב נייד קטן יחסית שנחבר אל מסך חיצוני גדול יותר, שאותו נקנה עבור הבית.

אחריות וליווי טכני – כל מחשב חדש מגיע עם אחריות מסוימת, לרוב של כשנה. מומלץ, במידת האפשר, להרחיב את האחריות לכמה שנים נוספות, וגם לקנות את המחשב ממקום המציע ליווי ותמיכה טכנית במידת הצורך.

אלא אם כן אתם מגיעים מעולם המחשבים ויודעים כיצד לתקן ולטפל בבעיות בעצמכם, סביר להניח כי במוקדם או במאוחר תידרשו לסיוע טכני מסוים. אם הוא יהיה כלול בעסקת הרכישה, זה יכול לחסוך לכם לא מעט כסף עבור השירות של טכנאי או מעבדת מחשבים.

מפרט טכני – גם אם אינכם מבינים דבר וחצי דבר במחשבים, כדאי להכיר לפחות את המרכיבים הרלבנטיים העיקריים של מחשבים ניידים, על מנת להבין מהו המפרט הטכני הנחוץ והטוב ביותר עבור הצרכים שלכם. למשל – עד כמה מתקדם ומהיר אנחנו רוצים שיהיה המעבד של המחשב? כמה זיכרון פנימי נרצה שיהיה לו? האם השימושים שלנו מכתיבים צורך במחשב עם כרטיס מסך או כרטיס קול מיוחדים? בדרך כלל עדיף להשקיע עוד כמה מאות שקלים ולקנות מחשב נייד עם מפרט טכני טוב, זיכרון פנימי גדול יחסית, מעבד מדור חדש ומתקדם יחסית וכו'. ניתן לומר באופן כללי כי עדיף שיהיה לכם מחשב מעט טוב ומתקדם יותר ממה שאתם צריכים, מאשר פחות מדי. ואם אתם זקוקים למידע נוסף על מחשבים ניידים – קראו באתר