בוריס ג'ונסון
בוריס ג'ונסוןצילום: רויטרס

בטור אישי שפרסם בדיילי מייל" הבריטי, הביע ראש ממשלת בריטניה לשעבר בוריס ג'ונסון תמיכה מוחלטת בדונלד טראמפ במירוץ לנשיאות ארה"ב.

ג'ונסון טען כי "העולם זקוק כעת למנהיג אמריקאי שאינו חושש להשתמש בכוח" על מנת להרתיע את מדינות האויב והרעיף מחמאות על מדיניותו של טראמפ במגוון נושאים במהלך כהונתו כנשיא ארה"ב. תחילה תקף ג'ונסון את מדיניותו של ברק אובמה נגד רוסיה, וטען כי טראמפ היה עומד לצד האוקראינים יותר מאשר הממשל הנוכחי.

"דונלד טראמפ היה זה שנתן לאוקראינים את כלי הנשק נגד טנקים, אשר יחד עם טילים בריטיים וכלי נשק אחרים, היו כה יקרים עבור האוקראינים בקרב על קייב. לפחות חלקית הודות להחלטה הנועזת ההיא של טראמפ, האוקראינים הצליחו להמם את העולם ולהדוף את צבא פוטין מבירת אוקראינה. לכל הספקנים במפלגה הרפובליקנית בנושא אוקראינה, אני אומר: איך אפשר להפוך את אמריקה לגדולה שוב אם תאפשרו לרודן רוסי להטיל השפלה מוחלטת על המערב?

אני פשוט לא מאמין שטראמפ יעזוב את האוקראינים. להיפך, לאחר שהבין שלא ניתן לעשות עסקה עם פוטין, אני מעריך שיש סיכוי טוב שהוא יסיים את מה שהוא התחיל בכך שיתן להם את מה שהם צריכים כדי לנצח . אם זה המצב, אז יש כל סיכוי שתחת טראמפ המערב יהיה חזק יותר והעולם יציב יותר. האם אתם באמת יכולים לומר שהעולם מרגיש בטוח יותר עכשיו מאשר כשטראמפ היה נשיא?", כותב ג'ונסון.

לאחר מכן מתייחס ג'ונסון לאיום האיראני על ישראל ומדינות המערב. "בכל מקום רואים את הזדון של איראן ושל גורמים עוינים הנתמכים על ידי איראן. אנו רואים את פוטין ממטיר טילים ומזל"טים איראניים על אזרחים אוקראינים. ראינו את חמאס, מאומן וממומן על ידי איראן, משיק את הטבח הגדול ביותר באנשים יהודים מאז השואה. כעת אנו רואים את החות'ים משתמשים בטילים איראניים כדי לשבש את השילוח העולמי. אני שואל אתכם במלוא הרצינות" האם אתם חושבים שמשהו מכל זה היה קורה עכשיו אם דונלד טראמפ היה נשיא בארבע השנים האחרונות?", תוהה ג'ונסון.

בסוף הטור האישי שלו הוא מביע תמיכה מוחלטת במועמדותו של טראמפ לנשיאות ארה"ב ומקווה כי הוא אכן ינצח את הבחירות. "אתם בהחלט יכולים לטעון, על פי הראיות האלה, שמה שהעולם צריך עכשיו הוא מנהיג אמריקאי שנכונותו להשתמש בכוח, וחוסר היכולת לנבא את המהלכים שלו, מהווים גורם מרתיע גדול לאויבי המערב. אם כן, המנהיג הזה הוא טראמפ", כותב ג'ונסון.