יגאל קליין
יגאל קלייןצילום: מתניה אופיר

ל' בננו סיים עם חבריו את מסלול ההכשרה ביחידתו תוך כדי המלחמה, במקום טקס רב משתתפים היה רק אירוע קרבי מצומצם יחד עם החבר'ה שהם כל כך אוהבים וביחד עם המפקדים שצועדים איתם לאורך הדרך.

בטקס הצנוע שזכינו לקבל ממנו רק מעט תמונות העלו את זכרם של החברים הקרובים מהצוות המקביל שנפלו ביום שמחת תורה וביניהם גם מפקד הצוות שלחם בראש חייליו.

ל' וחבריו נכנסו לעומק הלחימה ולנו נותר לגלות את תפקידנו החדש יחד עם מאות אלפי הורים במדינת ישראל שמתפקדים יום יום תחת הכותרת הבלתי נראית "הורים ללוחם בעזה". והלב מנסה לשתף ולו במקצת מה משמעות הביטוי "להיות אבא של לוחם":

להיות אבא של לוחם זה להיזכר בערכים, ברוח ובחינוך שהשתדלת עם אישתך להעניק לכל אורך הדרך ולומר לעצמך שעכשיו שעת המבחן..

להיות אבא של לוחם זה לנהל יום עבודה שלם ולא להבין למה אתה עייף יותר מהרגיל.

להיות אבא של לוחם זה לקום כל בוקר מחדש עם אמירת תודה עמוקה על עוד לילה שעבר ועם תפילה חרישית שמתווספת עליו ועל חבריו.

להיות אבא של לוחם זה לנסות להיות רך יותר, מבין יותר וסלחן יותר כלפי כל מי שמסביבך למרות שלפעמים המתח הפנימי מכריע את המערכה שבלב.

להיות אבא של לוחם זה להרים טלפון יום יום לסבא וסבתא , להרגיע אותם, לשדר עוצמה וודאות ובעצם לקבל גם כוחות וחיבוק בתור בן שלהם.

להיות אבא של לוחם זה לא להבין למה פתאום הדמעות זולגות בתפילה לשלום חיילי צה"ל, בשירת התקווה או בסתם רגע שבו אתה מדבר על חיילי צה"ל ופתאום הקול נחנק מהתרגשות.

להיות אבא של לוחם זה לא לדבר למעלה מחודש ולקבל רק צילום מסך של מכתב עם כמה מילים שנכתבו מעל שטיח עזתי בבית חרב.

להיות אבא של לוחם זה לדבר פעם ראשונה אחרי יותר מחודש עם מספר לא מזוהה ולהישמע כמה שיותר רגוע, מחזק, מאמין בדרך ובעיקר לקבל כוחות מהעוצמה שהוא משדר יחד עם חבריו.

להיות אבא של לוחם זה להיות מלא בתודה, בהוקרה ובגאווה על הדור המופלא הזה שביום בהיר אחד פשוט קם והסתער כמו אריה ולא מפסיק לפעול כדי שהאור ינצח!

ל', תודה על הזכות שאתה נותן לאמא ולי, הזכות להיות הורים של לוחם, תודה על האחווה שאתה מגלה עם חבריך בשדה הקרב שהיא שיעור מופלא לכולנו. ויהי רצון שתחזרו כולכם לשלום, תביאו את אחינו החטופים ובזכותכם עם ישראל ינצח. בזכותכם עם ישראל חי!

בהערכה עמוקה

אבא

הכותב הוא מזכ"ל בני עקיבא