שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי
שר התקשורת ד"ר שלמה קרעיצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התקשורת שלמה קרעי מגיב הערב (ראשון) לפרסום ב'גלובס' לפיו תאגיד השידור הציבורי 'כאן' השקיע כ-600 אלף שקלים בפרק בתוכניתו של גיא רולניק העוסקת ביחסי הון-שלטון.

"מצויים אנו בתקופה משקית קשה, הנגרמת בשל המלחמה שהתרגשה עלינו. כמעט כל גופי הממשלה נדרשו לקיצוצים משמעותיים בתקציביהם, אולם גזרות אלו פסחו על התאגיד", אמר קרעי.

"חרף זאת, אין זה סביר שהתאגיד – אף בשגרה, לא כל שכן בתקופת קיצוצים – ינהג בפזרנות בכספי הציבור שהופקדו בידיו", הוסיף.

השר גם פנה לרואי החשבון המבקרים של התאגיד בדרישה לערוך בדחיפות ביקורת מיוחדת בספרי התאגיד ולמסור לו את ממצאיה, לאור ההשקעה בסכום חריג ביחס למקובל בענף, העולה אף על עלויות ההפקה של תכניות דומות בשידור המסחרי.

גיא רולניק הוא מייסד עיתון "The Marker", ושימש כעורך ראשי עד 2013. התוכנית, שנקראית "דו"ח רולניק", היא תוכנית תחקירים חדשה שטרם עלתה, וחושפת את האינטרסים והסודות של חברי מועדון ההון-שלטון שמשפיעים על החיים של כולנו - כך נכתב באתר "כאן".

"600 אלף שקל לפרק על חשבוננו בתאגיד בשביל תכנית לגיא רולניק מדה מרקר", כתב עמית סגל בחשבון ה-X (לשעבר טוויטר) שלו, "אני מבין שהקריאות של עיתונו לקיצוץ בתקציבי הממשלה בזמן מלחמה ולעצירת הבזבזנות נעצרו כשזה נוגע לעצמו".

עוד הוסיף סגל, "תגידו, הצדיקים מהמרקר שכתבו לפני שבע שנים על כך שעלות של 400,000 לפרק בתאגיד מעוררת 'תדהמה מהולה בכעס' ו'שומטת לסתות' ושאין הצדקה לכך בשידור ציבורי - יכתבו דברים דומים גם כשמנהיג הכת שלהם עולה פי אחד וחצי?".