משתתפי הכנס
משתתפי הכנסצילום: דוברות תנועת נחלה

מעל 75 מתנדבים נרשמו עד כה לתפקיד רכזי הסעות לקראת כנס ההתיישבות הענק שיתקיים ביום ראשון בשבוע הבא בבנייני האומה ברקע הדרישה הציבורית לחדש התיישבות בחבל עזה.

רכזי ההסעות יתנו מענה לאלפי מתעניינים מכל רחבי הארץ. "בשונה מכינוסי העבר, הפעם ההתעניינות היא מכל גווני הציבור, מבנימין, גבעת שמואל , השומרון וירושלים כאחד", מספר אחד הרכזים.

הכנס יערך ביום ראשון, י"ח שבט, 28.01, בבנייני האומה תחת הכותרת, "כנס לניצחון ישראל התיישבות מביאה ביטחון! חוזרים לחבל עזה וצפון השומרון".

באירוע צפויים להשתתף על פי הערכות מעל 3,000 איש בראשות רבנים, פעילי התיישבות, שרים, חברי כנסת, ראשי מועצות מהדרום, משפחות לוחמים ואישי ציבור רבים.

במהלך הכנס יוצגו למשתתפים גרעיני התיישבות, מפות ושלבי ההיערכות לקראת השיבה לחבל עזה, זאת תוך קריאה למקבלי ההחלטות כי ניצחון במלחמה זה רק באמצעות התיישבות יהודית בחבל עזה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר לקראת הכנס: "ההתיישבות בחבל עזה וצפון השומרון היא דבר ראשון פריעת חוב מציבור המתיישבים היקר שחוזר פעם אחר פעם על האמירה הציונית כי התיישבות מביאה ביטחון. מה שיביא ביטחון וחוסן למדינה כתשובה לטרור זה רק התיישבות יהודית".

יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס: "התיישבות בחבל עזה היא חובתנו ההיסטורית, המוסרית והציונית - כי עזה היא חלק מארץ ישראל, ואנו חוזרים הביתה. אך טבעי הדבר לראות מאות משפחות מצטרפות לגרעיני ההתיישבות שכבר עמלים לקראת השיבה לחבל עזה. הכנס הוא עוד נדבך משמעותי בדרך להתיישבות יהודית בכל חבל עזה מצפון ועד דרום הרצועה".