דובר צה"ל מודיע: 21 לוחמים נפלו בתקריתדובר צה"ל (תמונה: Avshalom Sassoni)

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, מסר הבוקר (שלישי) הצהרה בעקבות האסון הכבד בעזה במהלכו פגעו רקטת RPG וטיל נ"ט בטנק ובמבנים ממולכדים שקרסו על הלוחמים.

"אני מבקש הבוקר לעדכן אתכם באירוע קשה מאוד שאירע אתמול: במהלך הלחימה במרכז רצועת עזה נפלו עשרים ואחד לוחמי מילואים", פתח הגרי.

הוא אמר עוד כי "הכוחות פעלו במרחב שחוצץ בין היישובים הישראלים לעזה סמוך ליישוב כיסופים. הכוחות הסירו מבנים ותשתיות טרור במרחב כ-600 מטרים מהגבול במטרה לאפשר את חזרת תושבי הדרום בבתיהם. לפי הידוע לנו כעת סמוך לשעה 16:00 נורה טיל RPG לעבר טנק שאבטח את הכוח ובמקביל לכך אירע פיצוץ של שני מבנים דו קומתיים שקרסו כתוצאה מכך בשעה שמרבית הכוח נמצא בתוכם ובסמוך אליהם".

לדבריו, "המבנים, ככל הנראה, התפוצצו כתוצאה ממוקשים שכוחותינו הטמינו בהם והיו לקראת פיצוץ תשתיות הטרור במרחב. אנחנו עדיין מבררים ומתחקרים את פרטי האירוע והסיבה לפיצוץ. במהלך הלילה, החל מהפיצוץ עצמו, פעלו כלל המפקדים בשטח יחד עם כוחות חילוץ והצלה שהגיעו מהר מאוד למרחב על מנת לאתר ולחלץ את הנפגעים בפעולה סבוכה מאוד שהתרחשה עד לשעות האחרונות".

"למלחמה מחיר כבד מאוד. אנשי המילואים המסורים אשר התייצבו לדגל הקריבו את היקר להם מכל למען ביטחון מדינת ישראל כדי שאנחנו כולנו נוכל לחיות כאן בביטחון", הדגיש הגרי.

הדובר התייחס לשמועות הרבות שהיו סביב האסון אתמול. "אנחנו ערים לחרושת השמועות שהיתה אתמול בנוגע לאירוע. אני רוצה להבהיר שאנחנו מפרסמים מידע מאומת ורק לאחר שאנחנו מעדכנים את המשפחות. מאחורי השמועות יש משפחות שחוות את השעה הקשה ביותר ואני קורא לנהוג באחריות וברגישות כדי שלא להוסיף על סבלן".