מתפללים באומן
מתפללים באומןצילום: איחוד ברסלב באומן

מאז פרצה מלחמת רוסיה - אוקראינה לפני כשנתיים ניכרה ירידה משמעותית בכמות המתפללים הנוסעים לפקוד את קברו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה.

עוד קודם לכן, משבר הקורונה העולמי עצר משמעותית את תחום התעופה בכל העולם כשהעיר אומן בה שוכן קברו של רבי נחמן לא נפקדה מהמשבר.

עם זאת, מתחילת החורף הנוכחי חל גידול משמעותי וקבוע במספר הנוסעים לאומן. לדברי סוכני הנסיעות כבר יותר מ-3 שנים לא נסעו לאומן מתפללים כה רבים בזמני שגרה.

יו"ר איחוד ברסלב באומן הרב נתן בן נון מספר כי בשבועות האחרונים "אנו ערים למצב חדש ומשמח בו מידי שבת מגיעות לאומן קבוצות גדולות של מתפללים ורחובות הרובע היהודי באומן מלאים באורחים רבים שבאים לפקוד את קברו של הצדיק".

עובדי 'איחוד ברסלב' באומן נערכים לגידול במספר המבקרים ודואגים לחימום בימי החורף הקרים, פינוי השלג מדרכי הכניסה למתחם הציון, תחזוקה שוטפת ונקיון כנדרש.

"לצד ההפתעה הרבה שאנו חווים מהגידול המשמעותי והלא צפוי בכמות האורחים המגיעים לאומן מכל רחבי העולם להתפלל על קברו של הצדיק", אמר גבאי ציון רבי נחמן הרב נתן צמח.

"אנו נושאים תפילה שהמתפללים יתרבו עוד ויחזירו את המצב בהיכל הציון לקדמותו, מלא מפה אל פה ושוקק חיים כפי שהיה לפני הקורונה".