מרים פרץ
מרים פרץצילום: Yonatan Sindel/Flash90

מרים פרץ ששכלה שניים מבניה התייחסה הערב (שלישי) בריאיון לחדשות 12 לאסון בעזה ולמחיר הכבד שגובה המלחמה.

"תחושה של מחנק", אמרה פרץ. "אני רוצה שתבינו, כשנוקשים בדלתות אתה חוטף כאב שחונק אותך, זו לא משפחה אחת, זו לא שתיים, אלה לא שמות, אלו אלמנות, יתומים, זה תינוקות שעדיין לא נולדים, זה אבות, אימהות, סבים, סבתות, מעגלים של כאב חונקים".

בהמשך הוסיפה, "חייבים לראות את האור, יש הבדל בין כאב לבין ייאוש. אין לנו פריווילגיה להתייאש. אנחנו לא עם מתייאש. הם יצאו להילחם כדי שהילדים שלהם לא ירוצו למקלטים, כדי שלא יהרגו סבים וסבתות בשנתם. אז אנחנו נתייאש?".

פרץ המשיכה, "במלחמות הקודמות לא קרה שהשאירו כל כך הרבה מכתבי פרידה. מה הם כותבים במכתבי הפרידה? שהם שמחים. שהם יצאו למשימה מתוך רוח איתנה ואמונה בצדקת הדרך. אנחנו מצווים להמשיך את הרוח הזו שבה הם יצאו".

עוד אמרה, "הם באו ממקומות שונים אבל הם היו מאוחדים, הרוח שנושבת שם בעזה היא רוח של אחדות, הרוח שנושבת שם בעזה היא רוח איתנה, היא מורל גובה, כשהם יוצאים החוצה הם נתקלים בשיח אחר. הנחמה היחידה למשפחות השכולות היא שנהיה ראויים לאנשים האלה ונמשיך ברוח הזו, אחרת הקורבן הזה היה לשווא".

"הייתי בלמעלה מ-220 משפחות וכולם אומרים 'שזה לא יהיה לשווא', תשמיעו באולפנים בבקשה את היחד, את הטוב, אנחנו אנשים טובים, אנחנו עם טוב. בואו נבליט את הטוב הזה. בואו נראה את הערבות, את ההדדיות ביננו, כי את זה אנחנו חייבים להם".