מוריה ליטווק, מנכ"לית ארגון זכויות הנשים 'יהודית', שוחחה עם ערוץ 7 בתום דיון בשדולה בכנסת שעסקה בפגיעות בנשים במתקפת חמאס ב-7 באוקטובר.

ראשית היא מתייחסת לתקרית שהיתה לה תוך כדי הדיון. "הקשבתי ודיברתי במהלך הדיון. הייתי צריכה לצאת ומשום מקום קפצה עליי השחקנית דנה מודן ועצרה אותי עם הידיים. היא אמרה לי 'תסתכלי לי בעיניים, איך את מתנגדת לעסקת החטופים'? אמרתי לה 'מי את, את יודעת מה אני עושה פה'? אחרי כמה דקות של שיחה אמרתי לה 'בואי, אחותי, בואי נדבר בחוץ ולא נפריע למה שקורה בפנים. תכירי לי אותך ואני אכיר לך אותי ותדעי למה אני כאן'".

ליטווק ממשיכה ומספרת: "הבנתי אחרי כמה שניות שהיא בכלל התבלבלה בזיהוי, היא חשבה שאני ח"כ לימור סון הר-מלך, כנראה משהו במטפחת היה דומה. הרגשתי מאוד לא בנוח, לא הבנתי למה היא נפלה עליי. אני חייבת לומר שרוב התוכן שהיה בשדולה עסק בנושא של החזרת החטופים עכשיו, ואני מאזינה כל כך הרבה לצביקה מור, אבא של איתן מור, והוא מדבר הרבה על העוצמה שרק דרכה צריך להחזיר את החטופים. אני כל כך מזדהה עם הדברים שהוא אומר".

לדבריה, ריבוי הדעות בסוגיית החטופים הכואבת לגיטימית ביותר ויש לשאוף יחד להחזרתם במהרה: "זה בסדר להתנגד לעסקה כפי שהיא עכשיו. אנחנו נושאים פה באחריות לאומית רחבה לשנים הבאות. אנחנו צריכים לדאוג לשלום ילדינו ובנותינו שדברים כאלה לא יקרו שוב. אני מתפללת להחזרת החטופות והחטופים ולהשבת השקט על כנו, אבל אני מאמינה שהדרך להביא אותם חזרה לכאן היא דרך שונה. לא להגיד שנוותר על כל מה שהשגנו בלחימה".

בנושא שלשמו נתכנסה השדולה אומרת ליטווק: "הקמתי את הארגון אחרי שכולם זוכרים בחורף האחרון נקבע גזר דינו של המחבל הבדואי שנכנס בלילה בערב שבת לילדה בת עשר ופגע בה, והמקרה הזה לא הוכר על רקע לאומני. כששמעתי ברדיו את הדברים אמרתי שזה לא מסתדר. יש כל כך הרבה כותרות של פגיעה של ערבים ביהודיות, והמדינה מעבירה את זה הלאה, וזה לא מספיק נשמע. אז יצאתי וחקרתי והגשתי חופש מידע, ועד ה-7 באוקטובר הוכרו תשעה מקרים של פגיעות על רקע לאומני. אז אם מדברים על קריסת קונספציה, אז זו עוד קונספציה שקרסה".

"הגיע הזמן שמדינת ישראל תכיר בתופעה של פגיעה מינית על רקע לאומני. היא כבר הכירה בחוק להחמרת הענישה בהטרדות על רקע לאומני שעבר כאן בקיץ האחרון. כל ארגוני זכויות הנשים כאן בישראל התנגדו, והיינו ארגון זכויות הנשים היחיד שתמך בחוק. אני חושבת שהקונספציה הזו קרסה גם כאן אצל ארגוני זכויות הנשים שלנו. אם אנחנו נבין את הדבר הזה אז בטח שגם בעולם יבינו", היא מסכמת.