אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

לפני למעלה מ-50 שנה נוסע אלמוני חטף מטוס והצליח להיעלם בצניחה מהמטוס עם דמי הכופר על סך 200,000 דולר. עשרות שנים לאחר מכן, ה-FBI כבר התייאש מלפתור את התעלומה המסתורית, אבל גילויים חדשים עשויים לפתור סוף סוף את המקרה שהפך לכמעט מיתולוגי בתרבות האמריקאית.

בשנת 1971, נוסע שכינה את עצמו די בי קופר, טען במהלך טיסה מפורטלנד לסיאטל כי יש לו פצצה בתיק, וכי הוא יפעיל אותה במידה ולא ייענו דרישותיו. קופר הוריד את הנוסעים וקיבל תמורתם 200,000 דולר וארבעה מצנחים, ואז הורה לטייס להמריא שוב לכיוון מקסיקו סיטי. באמצע הדרך, קופר צנח מהדלת האחורית של המטוס כשהוא נעלם מבלי להשאיר אחריו עקבות.

לאחרונה, החוקר הפרטי אריק אוליס יחד עם המדען טום קיי, טענו כי ייתכן ויהיה ניתן לזהות את הנוסע האלמוני. לדבריהם, מהדק העניבה שקופר השאיר מאחוריו, עשוי לאפשר לזהות את הדנ"א שלו גם עשרות שנים לאחר מכן.

אוליס, שהקדיש שנים לחקירת המקרה, טוען כי בניגוד לבדיקות קודמות שנעשו על העניבה, הבדיקה הנוכחית, שכוללת גם את המהדק, עשויה לפתור תעלומה שהולידה כבר תיאוריות קונספירציה רבות במהלך השנים. על אף האופטימיות שלו, בינתיים אוליס לא קיבל אישור מה-FBI לקבל גישה לעניבה עצמה, כך שייתכן וגם אם הוא צודק- התעלומה העתיקה עוד רחוקה מסיום.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!