ח"כ מתן כהנא, המחנה הממלכתי
ח"כ מתן כהנא, המחנה הממלכתיצילום: ערוץ 7

כולנו רוצים "תמונת ניצחון". אחרי המכה המשפילה שספגנו ב-7/10 כולנו באופן טבעי רוצים איזו תמונה נגדית. תמונה כזו שתחזיר לנו את הגאווה הלאומית. משהו בסגנון הצנחנים בכותל, או שיריונר משתכשך במימי תעלת סואץ עם קלאצ'ניקוב שלל בידו, או הכי טוב - איזה מבצע אנטבה שבו נחזיר את כל החטופים הביתה.

חיילי צה"ל הגיבורים סיפקו לנו הרבה מאוד תמונות ניצחון. הם עשו דברים שהתקשנו לחלום עליהם. בזכות גבורתם שוחררו 110 חטופים. יש תמונות של חיילינו בבית החולים שיפא ובמחילות שתחתיו. יש תמונות מהבית של סינוואר ימ"ש. יש תמונות מהפרלמנט שלהם ומבית המשפט שלהם ומהאוניברסיטאות שלהם. יש תמונות מההרס האדיר שהם המיטו על עצמם בבחירה שלהם להלחם מתוך סביבה אזרחית, הרס שהם מעולם לא ידעו כמוהו.

כל התמונות האלה, הן תמונות ניצחון שמראות את גבורת חיילי צה"ל ונצחונם על כל אויב שהם פגשו בשדה הקרב.

אבל זה לא מספיק לנו, כי גם אחרי תמונות ניצחון כאלה עוד נשאר מישהו שמצליח לשגר איזה טיל שהם הטמינו לפני המלחמה, או איזה מחבל ששרד מגדוד חמאס שהושמד, מצליח לצאת מפיר שלא מצאנו ולפגוע בנו פגיעות כואבות.

האמת היא שזו מלחמה אחרת.

זו מלחמה שבעזרת ה' ננצח בה, אבל זה יקח יותר זמן. זו מלחמה שלא מסתיימת בכיתור ארמייה של צבא האויב, לא כשהתותחים שלנו נמצאים 40 ק"מ מהבירה שלו ולא כשמשמידים את חיל האוויר שלו.

את החמאס ננצח. אין לנו זכות מוסרית שלא לעשות זאת. נמוטט את השלטון שלו, נהרוג את ראשיו ופעיליו, נהרוס את התשתיות שלו. נעשה זאת בנחישות עד שנשלים את המשימה.

הרבה לפני שנשלים את המשימה הזו אנחנו חייבים להחזיר את החטופים. כמדינה אנחנו חייבים את זה להם ולעצמנו.

במלחמה כזו, יש תמונות ניצחון נוספות, שנראות קצת אחרת.

תמונות הניצחון שלנו תהינה חזרת החטופים לביתם ותמונה של ערי ויישובי העוטף והצפון משגשגים ופורחים בביטחון ובשלווה.

הניצחון שלנו יהיה במחרשות ובקומביינים שיעבדו בשדות. הניצחון שלנו יהיה בהקמת איזורי תעשייה ומתחמי הייטק בנתיבות, שדרות, אופקים, שלומי, קריית שמונה וכל קו העימות. הניצחון שלנו יהיה שנצטרך לבנות עוד ועוד בתי ספר וגני ילדים בכל העוטף ובגבול הצפון.

הניצחון שלנו יהיה התגשמות נבואתו של הנביא זכריה בצפון ובדרום.

"כֹּה אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלָם וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים. וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ".

זה יקח זמן, אבל עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.