איתמר בן גביר, השר לביטחון לאומי
איתמר בן גביר, השר לביטחון לאומיצילום: ערוץ 7

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פרסם הגיב להחלטת בית הדין בהאג שקראה לישראל לנקוט באמצעים אפקטיביים למניעת רצח עם ולשמור את הראיות במסגרת האמנה נגד רצח עם בכל הקשור לאוכלוסייה בעזה.

"החלטת בית הדין האנטישמי בהאג מוכיחה את מה שהיה ידוע מראש: בית הדין הזה אינו מבקש צדק, אלא את רדיפת העם היהודי", מסר השר בן-גביר. "הם שתקו בשואה והיום ממשיכים בצביעות ועולים שלב נוסף. האג שמאג! אסור להישמע להחלטות המסכנות את המשך קיומה של מדינת ישראל, ועלינו להמשיך בכתישת האויב עד הניצחון המוחלט".

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד מסר עם פרסום ההחלטה כי "ההחלטה המבישה של בית הדין בהאג היום מנותקת לחלוטין מכל מציאות בשטח ולא תרתיע אותנו מהשגת מטרתינו – חיסול חמאס והחזרת כל החטופים. לא שכחנו את הטרור, הטראומה והקורבנות של ה-7 באוקטובר. נילחם עד להשגת כל מטרותינו – וננצח!".

גם ח"כ צבי סוכות פרסם תגובה להחלטה ומסר כי "‏לא ואטורי ולא עמיחי אליהו. הם מצטטים את הנשיא, ראש הממשלה ושר הביטחון. המשך ישיר לאנטישמיות בכל הדורות - אנטישמים על מלא".

פרופ' יוג'ין קונטורוביץ', ראש מחלקת משפט בינלאומי בפורום קהלת מסר "ישראל נמלטה בקושי מהאסון הדיפלומטי בהאג, אך נוצר כאן תקדים מסוכן: בית הדין נטל לעצמו סמכות לפקח על ניהול מלחמות ישראל באמתלה לחשש לרצח עם. החלטה זו ללא ספק תשמש כדי להגביל את פעילותה של ישראל, ואנחנו צפויים לחטוף פסיקות שליליות בעתיד. ישראל צריכה להצטרף מיד למדיניות שארה"ב הובילה ולעזוב את תחום השיפוט של ה-ICJ".