סאבלימינל והצל עם רביב כנר
סאבלימינל והצל עם רביב כנרצילום: חן איפרגן

בתקופה המורכבת ובימים הלא פשוטים שכולנו עוברים, הראפרים סאבלימינל והצל גילו שהמקום היחיד שבו הם מצליחים למצוא קצת שפיות היה עם חיילי צה"ל בבסיסים שעל הגבולות.

"ההתגייסות ההמונית ואווירת הלחימה יצרו תחושת ביחד שכל כך עוזרת לרפא את הנפש ולשמור על ראש מורם", הם אומרים, "כשאנחנו מאוחדים אף אחד לא יכול עלינו וביחד ננצח כל אויב".

השירים שכתבו השניים בתחילת שנות ה-2000 הרגישו להם אקטואליים מאי פעם כאילו שנכתבו היום, והתחושה הכללית שלהם הייתה שהם כבר אמרו הכל ומה עוד אפשר לחדש - ואז הגיע הרעיון לשתף פעולה עם רביב כנר.

"האמת שכל הסיטואציה הסלימה ומתוך התופת עצמה גבר הצורך בשיר חדש ומדויק שמצד אחד מחזק את הוואסאח ואווירת הלחימה של האריות במדים שלנו בשטח, ובמקביל מזכיר שוב לכולם את מקומנו בשרשרת הדורות ואת המשמעות העילאית של האחדות בינינו, איחוי הקרעים ואיחוד השורות בעם ישראל כולו על שלל גווניו".

על הכתיבת השיר הם מספרים כי בשל גיוסו של רביב כנר למילואים כלוחם מאז ה-7 באוקטובר, הם נאלצו לכתוב את השיר בדרך לא שגרתית כשרביב בין הפוגה להפוגה מהבסיס בצפון לעורף באולפן.

"המסר מאחד וחשוב מאין כמותו בתקופה הזאת – כולנו עם אחד, לכולנו בית אחד, וכולנו חייבים לשמור עליו מכל משמר. לא משנה מי בחרת, לא משנה איזה דת או מאיזה מוצא אתה, כולנו אחד, והאור לא כבה. העתיד של הילדים שלנו תלוי רק במולדת - ארץ ישראל".

כפי שחדי העין שביניכם בוודאי כבר זיהו, הקליפ צולם באחד המקומות הכי יפים במדינה שלנו - יהודה ושומרון, בנוף הירוק המרהיב ביישובים שחרית, ברוכין והמרפסת של המדינה ממנה אפשר לראות בעיניים את רצועת החוף של ישראל מחיפה בצפון ועד אשקלון בדרום.

"אנחנו מצדיעים לכל חיילי צה"ל כולם ומרכינים ראש בצער כבד על אחינו שנפלו בהגנה על הבית, הגנה עלינו ועל משפחותינו", הם חותמים, "מותם לא לשווא. כעת זו חובתנו להשלים את המשימות, לנצח ניצחון מוחץ ולהבטיח את החיים והחופש של ילדינו וילדיהם של משפחותינו ומשפחותיהם בבית ישראל לנצח - עכשיו זה עלינו!".

יוסי דגן, ראש מועצת שומרון, הוסיף "מרגש ששני הכוכבים האהובים במדינת ישראל שהביאו הרבה כבוד למוזיקה הישראלית החליטו לצלם את הקליפ החדש שלהם עם רביב כנר דווקא כאן בשומרון, דבר שמחזק אותנו, את התושבים, ומעלה את המורל, דווקא בשעת מלחמה. אנחנו מודים להם ואוהבים אותם".