אופיר חסדאי ז"ל ובני משפחתו
אופיר חסדאי ז"ל ובני משפחתוצילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (שלישי) את ויקטור קטן בן ה-79 בעבירת רצח באדישות של אופיר חסדאי בחניון ברמלה.

קטן ירה בחסדאי במהלך ויכוח על מקום חנייה. השופטים דחו את טענותיו של הנאשם לפיהן היה מדובר בירי להגנה עצמית.

השופטים כתבו בפסק הדין: "הנאשם הרגיש חוסר אונים בזעם, 'עלה לי הדם לראש'. הוא לא נתן לעצמו דין וחשבון, אלא פעל מתוך אדישות גבוהה ומתוך מודעות לטיב המעשה".

על פי כתב האישום, ביולי 2019 הגיעו ויקטור ואשתו מוניקה לקניון עזריאלי ברמלה והחלו לחפש חניה בחניון. באותה עת, הגיעו לקניון אופיר חסדאי, אשתו דקלה ושתי בנותיהם הקטנות, והחלו גם הם לחפש אחר מקום חניה פנוי.

בשלב מסוים איתרה אשתו של הנאשם מקום חניה פנוי. בסמוך לכך, הבחינו גם אופיר ודקלה בחניה הפנויה והתקרבו אליה. קטן הגיע לחניה והחנה את רכבו עם החזית לקיר, באופן שחורג מהקווים המסומנים על הכביש.

בשלב זה, על פי כתב האישום, עצר חסדאי את רכבו, יצא ממנו, התקרב אל אשתו של הנאשם וצעק לעברה: 'למה אתם חונים בשתי חניות?'. בין השניים התפתח דין ודברים, במסגרתו הכתה אשתו של הנאשם את חסדאי באמצעות התיק שלה. חסדאי צעק בתגובה: 'מה את מרימה עליי ידיים' והדף אותה בשתי ידיו. אשתו של הנאשם נפלה ארצה על ישבנה והמנוח התרחק מהמקום לעבר מכוניתו.

קטן הבחין בהתרחשות בין חסדאי לאשתו ויצא מרכבו כשהוא נוטל עמו תיק המכיל אקדח. הוא התקרב אל חסדאי, צעק לעברו 'למה אתה מרביץ לאשתי?' וירה בברכו. חסדאי זעק 'מה אתה יורה בי' ואשת הנאשם הפצירה בו לחדול אך הוא המשיך וירה לעבר ליבו של המנוח שהתמוטט ומותו נקבע על ידי מד"א.

באדיבות תאגיד השידור "כאן"