הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי פגש היום (שלישי) מפקדים במילואים מגדוד 8208, שאיבדו 21 מלוחמיהם בשבוע שעבר באסון קריסת המבנים ברצועת עזה.

המפגש נערך יחד עם מפקד האוגדה תת-אלוף אבי רוזנפלד ומפקד החטיבה הדרומית אלוף-משנה טל אשור.

הרמטכ"ל אמר ללוחמים, "אנחנו היום בבוקר הכנסו כוח של הימ"מ לתוך בית חולים בג'נין, שבתוכו חוליית מחבלים שמתכננת הוצאת פיגוע קשה, להרוג אזרחי ישראל. אנחנו לא רוצים להפוך בתי חולים לזירות לחימה, שמימין יש חולים ומשמאל יש רופאים ואחיות, ובאמצע מחבלים, אבל אנחנו עוד הרבה יותר מזה נחושים לא לאפשר שבתי חולים לא בעזה, לא ביהודה ושומרון, לא בלבנון, לא מעל הקרקע ולא בפירים ומנהרות מתחת לבתי חולים, יהפכו להיות המקום שהוא המחסה לטרור, והוא זה שמאפשר למחבלים לצבור את האמל"ח, לנוח, לצאת לעשות פיגוע".

הרמטכ״ל עם לוחמי מילואים באוגדת עזהדובר צה"ל

הוא הוסיף כי "איפה שצריך, אנחנו נכנס גם למקומות המורכבים ביותר כדי לחסל שם טרור, כדי לפגוע בטרור, כדי לשבות מחבלים ואיפה שתהיה לחימה, כדי להרוג אותם. אנחנו נלחמים בטרור קשה, הוא הביא אותנו להיכנס לעזה בעוצמה רבה, אנחנו נמשיך לפעול בעזה, נמשיך להגיע לכל מקום שחמאס נמצא בו, נמשיך לפגוע, נמשיך להרוג מחבלים, להשמיד תשתיות".

הוא פנה ללוחמים, "מתרשם שאתם עושים את המשימות האלה בצורה מאוד טובה, תשלבו מאוד עם כל היכולות החי"ר והשריון, החיבור להנדסה, שהתחבר גם דרך האירוע הקשה בשבוע שעבר. השילובים האלה, המקצועיים ואחרי זה גם החיזוקים ברוח ומניעת הסדקים, זה מה שייתן לנו יכולת ללכת מלחמה מורכבת, ארוכה, ובסוף הדרך לנצח ניצחון שהוא מאוד חשוב והוא יהיה גם מאוד ברור. הרבה מאוד הערכה על העשייה של הגדוד, הרבה מאוד הערכה על ההתמודדות".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל